o o o o m o City-theater Den Haag hernieuwd geopend CO I— m Tl N c_ UITREIKING OECUMENISCHE FILMPRIJS AAN REGISSEUR SIDNEY LUMET In het kader van de Filmweek viel de uitreiking van de Oecumenische Filmprijs 1965. Deze prijs wordt jaarlijks door het Internationaal Oecumenisch Film centrum toegekend aan een film, die op eigentijdse wijze getuigt van geestelijke waarden. Het Internationaal Oecumenisch Filmcentrum is verbonden met de Wereld raad van kerken en heeft aangesloten organisaties in een tiental West-europese landen, de Verenigde Staten en Japan. In Nederland is de Stichting Film centrum aangesloten. Leden van de jury zijn Dr. H. Gerber (Duitsland), Dr. F. Hochstrasser (Zwitserland) en Arthur Lomas, M.A. (Engeland). Voorzitter van de jury is ds. H. de Tienda (Frankrijk) en secretaris J. A. Hes (Nederland). De uitreiking van de Oecumenische Filmprijs, die de vorm heeft van een gouden embleem op een zilveren schild, vond plaats na afloop van de voorstelling waarin 'Fail Safe' werd getoond. Namens de regisseur werd de prijs in ontvangst genomen door de heer R. A. H. Herzet, directeur van Columbia International Films Holland. Voor de leerlingen van de Arnhemse lagere scholen is de Filmweek niet zonder meer voorbijgegaan. Het be stuur van de Stichting Filmweek in samenwerking met de stichting Arn hemse schoolbioscoop boodt hen een voorstelling aan van de film 'Flipper de dolfijn'. Van 15 tot en met 25 juni hebben duizenden schoolkinderen kunnen genieten van de avonturen van Sandy die hij met zijn vriend de dolfijn beleeft. Aan het slot als Sandy door een haai wordt belaagd en de dolfijn hem zijn leven redt is de zaal doodstil door de intense spanning. We kunnen er van overtuigd zijn dat dergelijke jonge bezoekertjes die zo van een film kunnen genieten de bioscoop niet gemakkelijk zullen vaar wel zeggen. Voor wat betreft de toe komst kan het bedrijf op dit publiek rekenen. Begin juli zijn de eerste opgetogen bezoekers het geheel gerestaureerde City-theater aan de Venestraat in Den Haag binnengekomen. Na een sluiting van drie weken is een hernieuwd theater geopend waarop de directie met recht trots kan zijn. Het publiek heeft er een dosis comfort bij- gekregen en het zal zich thans in de sfeervolle omgeving zeker thuis voelen. Het aantal plaatsen is teruggebracht van 1072 tot 955. Dit was noodzakelijk omdat men ruimere stoelen heeft geplaatst, met rood pluche bekleed, en omdat de op stelling is veranderd. De bezoekers kijken gemakkelijk over de hoofden heen van hen die op de voorgaande rijen zitten. De aparte sfeer van het theater met ondermeer de Chinese ornamenten boven het doek heeft men niet veranderd. Op bijgaande foto's is te zien dat het interieur er bijzonder op is vooruitgegaan, en uit de reacties van de bezoekers die voor de eerste keer het gerestaureerde theater binnenkomen kan de bedrijfsleiding opmaken dat zij uiterst tevreden zijn. 437

Film | 1965 | | pagina 22