Opleiding aan Nederlandse Filmacademie wordt vierjarig Cabaretier-tekstschrijver Ben Rowold heeft tijdens de filmweek als explicateur opgetreden. Het publiek was er enthousiast over en concludeerde dat hij waarschijnlijk te laat geboren is. Overigens, pas veertien dagen na de filmweek kon Rowold weer normaal spreken. Bij de opening van de bijeenkomst in Krasnapolsky, waar de sluitingszitting van het studiejaar 1964-1965 van de Nederlandse Filmacademie plaatsvond, deelde de voorzitter van het Curatorium, de heer E. J. Verschueren, mede dat de studieduur aan de Filmacademie zal worden uitgebreid tot vier jaar. Het derde jaar wordt een praktijkjaar dat de leerlingen in het filmbedrijf zullen doorbrengen. Hij kon bovendien in uitzicht stellen dat de Filmacademie binnen afzienbare tijd een eigen gebouw zal kunnen betrekken, dat een alleszins bevredigende outillage krijgt voor praktische oefeningen. Er is in het nieuwe gebouw ruimte voor een projectiezaal, twee kleine studio's, lokaliteiten voor ge luidsopnamen, montagekamers, een fotografie-afdeling en voor alle verdere leslokalen die nodig zijn. De directeur van de school, Dr. J. M. L. Peters, reikte de diploma's uit aan 17 geslaagde eindexamencandidaten (3 candidaten werden afgewezen) met i candidaat wordt het examen nog voortgezet. In zijn toespraak bracht hij verslag uit over het afgelopen jaar waarin voor het eerst, sinds de oprichting van de academie, de practische oefe ningen volledig tot hun recht kwamen. Het arsenaal aan leermiddelen kon aanzienlijk worden uitgebreid en de fi nanciële positie van de school verbeterde aanmerkelijk. Dank zij de steun van het Prins Bernhard-Fonds konden dit jaar zelfs meer korte films gemaakt worden dan de leerlingen eigenlijk aankonden. De directeur wees voorts op de enorme toeloop van nieuwe leerlingen. Ondanks de zeer beperkte mogelijkheden om na het eindexamen een werkkring te vinden in het film bedrijf of bij de televisie, stijgt de belangstelling voor de studie aan de Filmacademie van jaar tot jaar. Dit jaar zullen niet minder dan 80 jongelui toelatingsexamen doen. Maar daarvan kunnen er maar ongeveer 20 worden ge accepteerd. Als slot van de bijeenkomst, die door zeer vele persoon lijkheden uit het filmwezen werd bijgewoond, werden vier van deze films vertoond: een korte speelfilm „HUUH HUUH", gemaakt door: Pa- trick Lebon, scenario, draaiboek, regie, hoofdrol; Albert v.d. Wildt, camera; Frank Oosthoek, licht, geluid; Eric Rebel, geluid; Bob de Graaff, produktieleiding, montage; Peter Vink, mixage; Rob Schreuder, drumsoli; Teresa van der Hallen, meisje; Will van Roosmalen, pastoor en butler, een film over het „MIME-THEATER WILL SPOOR", gemaakt door: Syb Houten en Nico Paape, scenario en draaiboek; Nico Paape, regie; Benno Ticheler, produktie; Pieter van Paridon, camera; Hans de Ruyter en Ron Nieuwenhuis, camera ass. en licht; Hans Hylkema, geluid en script; Ron Nieuwenhuis, montage. Spelers: Mary Duy- vendak en Niek Pancras. Leider van het mime-theater: Will Spoor. Vervolgens „109 PUNTEN", over de fanfare-korpsen in Groningen,gemaakt door: Cees Maaswinkel, regie, mon tage en scenario; Albert van der Wildt en Fred Mekenkamp, camera; Maarten Kloek, geluid en Dirk Jan van Haren Noman, produktie. En „KASTEEL ZUYLEN", gemaakt door: Robert de Graaff, camera en montage; Hans Evers, geluid; Patrick Lebon, licht en script; Bartel Berben, licht en ass. scenario; Rob Warning, produktie; Pjotr van Dijk, regie en scenario. De makers van de beide laatste films ontvingen een prijs van 500,die beschikbaar was gesteld door de firma REGENETO te Den Haag en die door een jury, bestaande uit de gecommitteerden bij de eindexamens, aan deze werk stukken was toegekend. De namen van de geslaagde eindexamencandidaten zijn: In de A-afdeling („Scenario en draaiboek"): P. Lebon - B. Berben - M. Kloek - N. Paape. In de B-afdeling („Ca mera en montage"): P. van Dijk - R. de Graaff D. J. van Haren Noman - H. Hylkema - C. Maaswinkel - F. Mekenkamp - R. Nieuwenhuis - A. Rebel - J. de Ruyter - T. Steeman - B. Ticheler - R. Warning - A. v. d. Wildt. 439

Film | 1965 | | pagina 24