In Memoriam Vergadering Ledenraad Datum waarop Titels waaronder de films Naam houder inschrijving in Nederland worden uit exploitatie verzocht is: gebracht rechten 17 Voorportaal naar de hel Hafbo 19 Opmars van het dodenleger Rank 20 En die man die kiest een vrouw Columbia 24 Niemand ontkomt aan zijn noodlot Hafbo Lieve, lieve John D.L.S. Liefdesparen 31 Incident op Cyprus Rank 10.32 N.F.M. Op 30 november a.s. zal een vergadering van de Ledenraad worden gehouden, waarin de volgende voorstellen van het Hoofdbestuur aan de orde zullen komen: a. Voorstel tot vaststelling van een Bedrijfsreglement op de Filmrapporten. b. Voorstel tot vaststelling van een nieuw Bedrijfsregle ment inzake de Programmering ter vervanging van het vigerende Bedrijfsbesluit in zake de Programmering. c. Voorstel tot wijziging van de artikelen 22 en 23 van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en de artikelen 21 en 22 van het Reglement van de Bedrijfs afdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten. d. Voorstel tot wijziging van artikel 1 van het Bedrijfs reglement Algemene Leveringsvoorwaarden van de Leden-Filmfabrikanten. De desbetreffende stukken zijn inmiddels aan de leden gezonden. Op 15 mei overleed te Bussum in de ouderdom van 80 jaar de heer Jelte Visser, voormalig exploitant van het vroegere Flora Theater Bussum. De heer Visser was tussen 1948 en 1961 zowel gewoon Bestuurslid als Vice-Voorzitter van de Afdeling Het Centrum, alsmede Bestuurslid der Stichting Bio-Vacantieoord. Het Hoofdbestuur heeft de familie Visser schriftelijk van zijn deelneming met het verlies doen blijken. De crematie vond plaats op 18 mei in het crematorium te Velsen, waar voorzover bekend geen bedrijfs- genoten aanwezig konden zijn door de late ontvangst der kennisgeving. Op 16 mei overleed na een ernstig lijden in de ouderdom van 75 jaar de heer Jac van Beek, lid van de Firma Erven H. J. Caubo, welke firma het City Theater te Venlo exploiteert. Het Hoofdbestuur heeft de families Van Beek en Caubo schriftelijk deelneming betuigd met het verlies en liet zich bij de teraardebestelling, welke op 20 mei plaatsvond na de plechtige Requiemdienst in de Sint Martinuskerk, ver tegenwoordigen door de heer M. J. W. Peters, Voorzitter van de Afdeling Het Zuiden van de Bond, welke afdeling tevens een krans met afscheidsgroet had verzorgd. Aan de uitvaartplechtigheid namen voorts deel enige col lega's uit Venlo en omgeving, alsmede filmverhuurders, die zich hadden doen vertegenwoordigen. Slechts korte tijd na het plotseling heengaan van zijn echtgenote overleed op 18 mei de heer F. J. A. Marquinie, te Sas van Gent in de leeftijd van 63 jaar. De heer Marquinie stichtte aldaar in 1946 het Olympia Theater aan de Oostkade 10-11, welke zaak reeds in 1949 een dusdanige verbouwing onderging, dat zij in januari 1950 als een bijna totaal nieuw theatertje met 300 zit plaatsen kon worden heropend. Dit was een moedige onder neming. Aanvankelijk leverde deze zaak in het kleine Sas van Gent met ongeveer 4500 inwoners een aardige bestaansmogelijkheid op, maar op den duur werden vooral in de laatste jaren de hoopvolle verwachtingen van de heer en mevrouw Marquinie niet vervuld, aangezien hun kwets baar bedrijf in sterke mate de nadelen ondervond van de remmende invloed der nieuwe amusementsmedia op het bioscoopbezoek en de daarmee gepaard gaande vrijwel onbeperkte concurrentie vanuit België. Het Hoofdbestuur heeft de familie Marquinie zijn leedwezen betuigd met haar dubbel verlies. De begrafenisplechtigheid, voorafgegaan door een plechtige uitvaartdienst in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Hemel vaart te Sas van Gent, vond plaats op 21 mei en werd bijgewoond door vele collega's uit Zeeuws-Vlaanderen, Goes en Vlissingen, waaronder de heer C. van Liere, die vergezeld van zijn echtgenote, het Hoofdbestuur en de Afdeling Het Westen van de Bond vertegenwoordigde. Op 23 mei overleed te Breda in de leeftijd van 59 jaar de heer N. Huyskens, mede-firmant en zoon van Mevrouw de Wed. C. Huyskens-Büch, met wie hij in een vennoot schap onder firma het Palace Theater te Breda exploiteerde. De laatste tien a dertien jaren liet de heer Huyskens de exploitatie in hoofdzaak over aan zijn zoon. De heer N. Huyskens was een ter plaatse goed bekend staande musicus. Mede daardoor trok de uitvaartplechtig heid op 26 mei zeer veel belangstelling. De heer P. Ooms vertegenwoordigde het Hoofdbestuur en de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders van de Bond. Bovendien waren aanwezig de plaatselijke collega's, waaronder de heer J. E. F. de Nijs uit Breda, die tevens het Bestuur der Afdeling Het Zuiden vertegenwoordigde. Voorts gaven verscheidene film verhuurders acte de présence. Tijdens de uitvaartdienst in de R.K. Kerk werden frag menten ten gehore gebracht uit composities van de over ledene, die de talrijke aanwezigen in bijzondere mate ont roerden en aan de plechtigheid een indrukwekkend karakter gaven. 442

Film | 1965 | | pagina 27