antwoordde hij dit de overige gasten niet te willen aandoen, maar wel graag van de Volendainnicrs het nummer zou willen horen dat hij 's middags een draaiorgel had zien spelen. Het bleek na enig neuriën „Aan de Amsterdamse grachten" te zijn dat weldra ten gehore werd gebracht. Niettegenstaande zijn zesenzeventig jaar was eregast Chaplin verscheidene malen op de dansvloer. Ustinov zagen we praten met de heren Ooms, Hemelraad en Dujardin, en filmers Bert Haanstra en Herman van der Horst waren op zeker ogenblik in druk gesprek met Chaplin, die klaarblijkelijk iets vertelde van zijn nieuwe filmplannen waarbij Sophia Loren nauw betrokken is. Een aantal jongere filmers werd later op de avond met hun dame aan filmmeester Chaplin voorgesteld. Hierbij waren Boud Smit en George Sluizer. Guus Oster en Rob de Vries die als toneelrepresentanten zich voortreffelijk thuis voelden tussen de film- en bioscoop vertegenwoordigers bleken onder de indruk van de vitaliteit die Charles Chaplin nietegenstaande zijn leeftijd ten toonspreidde. Aan de verschillende tafels was het zeer geanimeerd zowel gedurende het diner als tijdens het minder officiële deel van de avond. De heer Wolff was tijdens het diner met zijn echtgenote gastheer van de heer en mevrouw Fant, Prins Peter van Grieken land en Denemarken, de Zweedse Ambassadeur de heer Eng met echtgenote en mevrouw Sluizer. De heer Uges zat aan tafel met de heer en mevrouw Reinink, de heer en mevrouw Engel, Professor van Groningen en de heer Reinhardt. De heer en mevrouw Hemelraad hadden als gasten de heer en mevrouw Van Vriesland, de heer en mevrouw Hulsker en de heer en mevrouw Oster. Voor de heer en mevrouw Dujardin waren dit de heer Lammers, de heer en mevrouw Polak en de heer en mevrouw Beek. De heer Ooms en dochter dineerden met de heer en mevrouw Mijksenaar, de heer en mevrouw Van der Linden en de heer en mevrouw Meyer. De heer Bouts was gastheer aan tafel met mejuffrouw Thewissen, de heer en mevrouw Peters, de heer en mevrouw Bakema, de heer van den Berg en de heer Sluizer. Ook aan de andere tafeltjes verliep het diner op buitengewoon prettige wijze. We zagen de Bondsdirecteur met echtgenote aan een tafel met de heer en mevrouw Van Wijck, de heer en mevrouw van der Horst, en de heer en mevrouw Van Schendel. De heer en mevrouw Gerschtanowitz dineerden met de heer en mevrouw Van Leen, de heer en mevrouw Veder en de heer en mevrouw Van Melsen. De heer en mevrouw Barnstein zaten met het echtpaar De Wit, de heer Haanstra en echtgenote, de heer en mevrouw Peters en de heer Raima aan tafel. De heer en mevrouw Dubbeldeman en de heer en mevrouw Hagenberg waren in gezelschap van de heer en mevrouw Vernède, de heer en mevrouw de Vries en de heer Povel. Het diner ter ere van de heren Chaplin en Bergman rond de uitreiking van de Zilveren Rozen is voor het film- en bioscoopbedrijf in ons land een gebeurtenis geworden. De leden van het Hoofdbestuur die als gastheer hiervoor verantwoordelijk zijn hebben een stukje historie gemaakt dat ongetwijfeld later zal worden vermeld als er een boek zal worden geschreven over het film- en bioscoopbedrijf in ons land. Het was een groot genoegen om met deze eregasten, waarvan Chaplin voor de eerste keer in ons land was, aan een dergelijk diner aan te zitten. 471

Film | 1965 | | pagina 57