Ook toneelspel tijdens de Filmweek En druk was het! Bezoek aan Bio Revalidatiecentrum 's Morgens vanaf tien uur kwam het publiek naar de kassa's en vormden zich rijen in de hall. Sommige voorstellingen waren twee dagen van tevoren uitverkocht. Een com pliment voor de cassieres die hun werk onverstoord verrichtten is zeker op z'n plaats. Een van de interessantste ochtend bijeenkomsten uit het programma Film- facetten viel waarschijnlijk op donder dag. De Stichting Filmcentrum orga niseerde in het Provinciehuis een bijeenkomst in samenwerking met de toneelgroep Jonge Bali. Ruim twee honderd geïnteresseerden konden eerst naar een speelfilm kijken waarin een overval voorkomt. De aangevallene sterft en de dader wordt gegrepen. Hier eindigt de film waarop door de toneelgroep Jonge Bali samen met het in groepen verdeelde publiek in de zaal de berechting werd geënsceneerd. Het interessante van het geheel is dat de toneelgroep bestaat uit echte juristen. Als president trad op mr. M. W. Dirksen, als oudste en jongste rechter respectievelijk mr. J. Hekkel- man en mej. mr. M. J. Feriz. Officier van Justitie was mr. Ch. Boissevain en raadsman van de verdachte mr. W. Hollman. Als getuige-deskundige kwam naar voren ds. A. L. Ch. Stellwag van de jeugdgevangenis in Zutphen. Het publiek dat voor een groot deel bestond uit jeugd kon veel leren van hoe een rechtzaak in zijn werk gaat. Men werd bovendien geconfronteerd met problemen van andere mensen waartegenover een standpunt moest worden ingenomen omdat men als lid van een van de vier groepen waarin de zaal werd verdeeld aan de voor bespreking kon deelnemen. Het werd een ochtendbijeenkomst waarover de organisatoren en de deelnemers zeer tevreden kunnen zijn. Een dertigtal bezoekers van de Film week maakte op vrijdag 18 juni gebruik van de uitnodiging van het bestuur van de Stichting Bio-Vakantie- oord om het Bio-revalidatie-centrum aan de Wekeromseweg in Arnhem te bezoeken. De heer R. Uges, in zijn functie van secretaris van de Stichting Bio Vakantie-oord toonde met enige stafleden van het centrum de bezoekers ondermeer de nieuwste uitbreiding, namelijk het gebouw van de mytyl school met de verschillende afdelingen. Eigenlijk zou een ieder die iets met ons bedrijf heeft uit te staan een keer in de gelegenheid moeten zijn om een dergelijk bezoek af te leggen. De heer R. Uges in gesprek met Volks- krant-filmcriticus B. J. Bertina. 423

Film | 1965 | | pagina 9