VERMAKELIJKHEIDSBELASTING De instelling van dit overbruggings fonds is de afgelopen maanden het uitgangspunt geweest voor een diep gaande studie. Afgaande op de spaarzame inlichtingen welke over het resultaat daarvan konden wor den verkregen, mag worden veron dersteld, dat men in Den Haag het plan naast eventuele andere moge lijkheden ziet als een constructieve bijdrage van de bond om, althans voorlopig, orde op zaken te stellen. Een van de moeilijkste punten is de financiering van de voorgestelde regeling welke minstens een bedrag van acht miljoen gulden zal vergen. Dit bedrag zal ergens gevonden moeten worden, de taak om het te vinden rust op de schouders van de ambtgenoot van minister Vrolijk, de minister van Financiën, dr. Vonde ling. Minister Vrolijk streeft naar 'n „zo spoedig mogelijke oplossing". De Bioscoop-Bond, ervan overtuigd dat alleen een centrale aanpak van de zaak uitkomst kan brengen, wacht het resultaat met spanning af. Uit het antwoord van de minister zou men kunnen opmaken dat hij zich positief ten opzichte van het bonds- voorstel een alternatieve oplos sing heeft opgesteld. Mocht men erin slagen een oplossing te vinden voor het financieren van deze over gangsmaatregel dan zou de Bond een begin kunnen maken met het uitvoeren van die interne maatrege len welke een zo groot mogelijk rendement van deze oplossing ga randeren. De Gewonde is een nieuwe film van Theo van Haren Noman. Camera Jaap de Jcnge. Produktieleiding Joop Troeder. Op voorstel van Burgemeester en Wethouders heeft de gemeen teraad van CASTRICUM op 26 april besloten de vermakelijk- heidsbelasting op bioscoopvoorstellingen te verlagen van 20 tot 10 procent voor gewone filmvoorstellingen, van 15 tot 5 procent voor bioscoopvoorstellingen waarin journaal en artikel 1-films worden vertoond; van 10 tot 5 procent voor bioscoopvoorstel lingen waarin tenminste gedurende 60 procent van de voorstel lingsduur een of meer Nederlandse films worden vertoond. De Raad van de gemeente Vlieland besloot op voorstel van Burgemeester en Wethouders om met ingang van 15 april geen vermakelijkheidsbelasting meer te heffen op bioscoopvoorstel lingen. Bij Raadsbesluit van 25 april heeft de gemeente Vaals op voorstel van Burgemeester en Wethouders eveneens besloten de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen af te schaffen. 11

Film | 1966 | | pagina 11