FRAAI THEATER IN ARNHEM P^ Studio A op Presikhaaf 11 UI 1 Toen de directeur van de N.V. Astra Film Mij., de heer R. Nassette mij de opdracht gaf een studio theater te creëren, trof ik reeds een ruwbouw aan, waarbij zaal maat en -helling, plaats van in- en uit gang en bijruimten, gevel en luifel be paald waren en deel uitmaakten van een als totaliteit ontworpen winkelcentrum Presikhaaf. Dit bracht met zich mee, dat thans zowel de uiterlijke verschijnings vorm als de situering vrijwel gelijkvor mig is aan de andere „winkels". Mijn taak was in dit geval dus voornamelijk het afwerken en inrichten van de ge geven ruimten. Een en ander moest in een zeer kort tijdsbestek worden gereali seerd, met de daarbij bekende moeilijk heden van vocht in de nieuwbouw, etc. De entree-hal met cassa en garderobe wordt door een glazen pui van de straat gescheiden, en is voorzien van een rode glas mozaïek vloer. Hierop aansluitend een vijf traptreden lager gelegen foyer waarin een open spiltrap leidt naar de bovenruimten (filmcabine, kantoren, etc). De vloerbedekking van de foyer bestaat uit tapisom comfort tegels van een lichte kleur, met als meubilering thonet stoelen en enkele tafels, en een in een der zijwanden geplaatste „koffie schenkerij", die afsluitbaar is. Via een kontakt met de Academie van Arnhem, heeft een pas afgestudeerde leerling een versiering voor deze foyer ontworpen. De zaal heeft een afmeting van 8 x 20 m en bevat 226 stoelen. Drie wanden wer den op volle hoogte afgewerkt met wengé-fineer, terwijl één lange zijwand werd uitgevoerd met een bespanning van schotse ruitstof, waarvoor langs het looppad een transparante strook perspex werd aangebracht. De stoelen, waaraan de hoogste eisen van zitcomfort en vormgeving gesteld zijn, werden op mijn aanwijzingen na uitvoerige experimenten op perfekte wijze door „Fibrocit" te Brussel uitge voerd. De zaal is voorzien van een volautoma tisch verwarmings- en ventilatiesysteem, waarbij de aanvoer van warme resp. koude lucht geschiedt door het geperfo reerde vrijdragende plafond. Dit plafond Studio A blijkt in Arnhem goed in de smaak te vallen. Op de foto's entree, buitenaan zicht en interieur. is ook voor de goede acoustiek van een niet geringe betekenis, terwijl het tevens het grote voordeel biedt, het gebruik van ontsierende radiatoren overbodig te ma ken. Het zou te ver voeren om alle toegepaste materialen, de kleuren, de problemen die opgelost moesten worden enz., te ver melden. De kinotechnische uitvoering werd gerealiseerd onder de voortreffe lijke leiding van de heer Rijnders van de Astra Film Mij. Een en ander resulteert in een studio theater, waarin gestreefd is naar het scheppen van een intieme, gezellige sfeer, zonder het moderne eigentijdse karakter verloren te laten gaan. Bram van Vliet

Film | 1966 | | pagina 18