NIEUWBOUW EN RESTAURATIES Ter gelegenheid van de voltooiing van de restauratie van Cineac Het Vaderland te 's-Gravenhage heeft de directie van dit theater op 22 april een receptie gehouden, waarbij onder andere de heer P. J. N. R. Ooms als vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur aanwezig was. De entree en de hall van deze bio scoop zijn radicaal veranderd, waardoor Cineac Het Vaderland een totaal ander aanzien heeft ge kregen. In de hall zijn bijzondere effecten bereikt door de bekleding en de verlichting van de zuilen en door de bijzonder decoratieve wer king van het houten plafond. De heer Th. M. J. Desmet heeft op 11 mei 1966 heropend het geres taureerde Theater Desmet te Am sterdam met een feestelijke voor stelling, die onder andere werd bijgewoond door hoofdstedelijke autoriteiten en door vele relaties en vrienden uit het filmbedrijf. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de Voorzitter en de Vice-Voorzitter van het Bestuur van de Afdeling Amsterdam, respectievelijk de heren W. F. Dub- beldeman en W. K. G. van Royen, en de Voorzitter van de Afdeling Het Westen, de heer C. J. van Liere. De openingsplechtigheid werd ver richt door de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, die de heer Desmet hulde bracht voor de durf en ondernemingszin om deze res tauratie tot stand te brengen. Hij complimenteerde hem met het be reikte resultaat en wenste hem met de exploitatie groot succes. De N.V. Astra Film Maatschappij heeft in het nieuwe Arnhemse win kelcentrum Presikhaaf een nieuwe bioscoop, Studio A, gebouwd, die terecht een voorbeeld van durf en vertrouwen in de toekomst wordt genoemd. De nieuwe bioscoop waarvan de inrichting door vak mensen sober, maar kostbaar wordt genoemd telde ruim tweehon derd gelijke, met zwart kunsüeer beklede fauteuils in slechts door één gangpad begrensde rijen, die ver genoeg uit elkaar staan om iedereen de gelegenheid te geven zijn (haar) eventuele lange benen uit te strekken. De openingsplechtigheid op 31 maart j.1. werd verricht door bur gemeester Chr. G. Matser in tegen woordigheid van vele genodigden, waaronder een der wethouders, de heren G. J. H. Dujardin, W. He melraad, J. Nijland, P. J. N. R. Ooms en R. Uges, leden van het Hoofdbestuur van de Nederland- sche Bioscoop-Bond, het volledige bestuur van de Afdeling Het Oos ten, de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, vele filmverhuur ders en vertegenwoordigers van de Arnhemse burgerij. De burge meester bracht hulde aan de directie van de Astra Film Maatschappij, de heer P. Nassette en diens zoon, de heer R. Nassette, alsmede aan me vrouw M. van Biene voor het ini tiatief tot de bouw van Studio A, die naar zijn mening past in het beeld van deze moderne wereld en speciaal ook in de structuur van de nieuwe stadswijk, waarop Arnhem trots is. In het volgende nummer van Film zal aandacht worden besteed aan verbouwingen in het Amsterdamse Kriterion-theaterTivoli in Lange- dijk, Royal in Schagen en Thalia in Gouda.

Film | 1966 | | pagina 7