CINESTUD 1967 CANNES-FESTIVAL NAKEURING Van 26 januari tot en met 3 fe bruari is er in Kriterion te Am sterdam voor de derde maal een festival van studentenfilms ge houden. Er waren niet minder dan 154 films uit 27 landen aan gemeld. De belangstelling voor de voorstellingen was bijzonder groot. Ook uit het buitenland waren heel wat bezoekers af komstig. De openingsplechtig heid werd verricht door Jan Ne- mec, een prijswinnaar van de vorige Cinestud. Op de slotavond, die vanwege de eraan verbonden feestelijk heden werd gehouden in het Hallen Theater te Amsterdam, zijn de prijzen uitgereikt door Dr. J. Hulsker, Directeur-Generaal voor Culturele Zaken van het Door met handschoenen gewapend de lampen uit te draaien van een papieren camera man-achter-zijn machinerie opent de Tsjechische regisseur Jan Nemec Cinestud 67. De winnaar van Cinestud 1960 wordt geflankeerd door Miss Cinestud 67. Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Het voornemen van het Hoofd bestuur om een Zilveren Roos als prijs beschikbaar te stellen kon wegens tijdelijke stagnatie in het bedrijf van het zilversmids- atelier niet worden uitgevoerd. In plaats daarvan heeft het Hoofdbestuur een financiële bij drage gegeven. Zowel bij de opening als de slui ting van Cinestud was onze or ganisatie vertegenwoordigd door de heer H. W. Hagenberg, Ad junct-Directeur van het Bonds bureau, alsmede door de heer L. Claassen, Administrateur van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikan ten en Filmproducenten. Het verdient aanbeveling, dat de bedrijfsgenoten, die voornemens zijn het Internationale Filmfestival bij Ie wonen, dat van 27 april tot 12 mei te Cannes wordt ge houden, zich op korte termijn, voorzien van een „demande d'accréditation", die hun het bijwonen van het festival zal vergemakkelijken. Het organiserende festivalcomité heeft laten weten, dat het er niet voor kan instaan, dat aan bedrijfsgenoten, die zich als zodanig te Cannes presenteren, toegang zal kunnen worden verschaft tot de manifestaties of anders zins faciliteiten kunnen worden verleend, tenzij zij hun komst tijdig van tevoren hebben gemeld door middel van een „demande d'accréditation". Formulieren moeten vóór 1 april bij het Bondsbureau worden aangevraagd. Ons lid, Mevrouw C. M. Baars-Renniers, exploiterende het Centraal Theater te Geertruidenberg, heeft zich enige tijd geleden tot Burgemeester en Wethouders van deze gemeente gewend met een verzoek te bevorderen, dat de keurings uitslagen der Katholieke Film Centrale niet langer op de bioscoopvoorstellingen in Geertruidenberg toepasselijk zul len zijn. Het College van Burgemeester en Wethouders nam een afwijzend standpunt in en een plaatselijk blad achtte het nodig de loftrompet over de nakeuring te steken. Des ondanks besloot de gemeenteraad op 26 januari met acht tegen twee stemmen de K.F.C.-keuring los te laten en het lidmaatschap van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring op Katholieke grondslag op te zeggen. Daarmede heeft Geertruidenberg zich geschaard aan de zijde van de gemeenten, die dat ver standige besluit reeds eerder namen, zijnde Breda, Deurne, Eindhoven, Helmond, Roosendaal, Tilburg en Venlo. Inmiddels heeft ook de Raad van Valkenswaard, nadat ons lid, de firma H. A. Lemmens Zoon daartoe had aan gespoord, het lidmaatschap van de vereniging met de lange naam opgezegd. 12

Film | 1967 | | pagina 12