In memoriam 11 M. J. W. Peters Op 22 november overleed plotseling in de leeftijd van zestig jaar de heer M. J. W. Peters uit Venlo. De heer Peters exploiteerde het Scala Theater aldaar. Deze zaak had hij tezamen met het Rembrandt Theater te Venlo en het Scala Theater te Tegelen op 1 januari 1943 overgenomen van zijn vader, wijlen de heer W. P. Peters. Het Rembrandt Thetater werd in het laatste oorlogsjaar verwoest en niet meer herbouwd. Ter vervanging daar van exploiteerde hij vanaf augupstus 1949 tot februari 1961 in de Vlees- straat het Filmac Journaaltheater. In november 1967 werd het Scala Thea ter te Tegelen opgeheven. De heer Peters, die na de oorlog vele functies in het organisatorisch bestel vervulde, stond bekend als een con sciëntieus bioscoopondernemer en een integer mens met een nuchtere kijk op de dingen en een gezond oordeel in zakelijke- zowel als Bonds- aangelegenheden. Als zodanig was hij een alom gerespecteerd collega. Zijn gezondheidstoestand liet de laat ste tijd te wensen over, doch hij hield teveel van het leven om zichzelf als een zieke te gedragen. Wel bedankte hij in juni 1969 op dringend dokters advies voor alle Bondsfuncties, be houdens voor het lidmaatschap van de Commissie Nieuwe Zaken, van welke commissie hij een uitstekend lid was. De heer Peters was voordien lid en later voorzitter van de voormalige Afdelingsraad, voorzitter van de Af deling Het Zuiden en later voorzitter van de Afdeling C, bestuurslid van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten en lid van de Bondsraad. Bovendien was hij enige jaren plaatsvervangend lid van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken en voorts bestuurslid van de Stichting Bio-Vacantieoord. Tijdens het Bondscongres in 's-Gravenhage op 10 november 1970 was hij voor de laatste maal in ons midden. De teraardebestelling van zijn stoffe lijk overschot geschiedde na de plech tige Eucharistie-viering óp woensdag 25 november onder overweldigende belangstelling. Ruim honderd auto's volgden de overledene op zijn laat ste gang naar het R.K. Kerkhof aan de Tegelseweg te Venlo. Onder de talrijke aanwezigen bevonden zich de Bondsvoorzitter en vele andere Hoofd bestuursleden, bestuurders van be drijfsafdelingen en afdelingen, leden van de Commissie Nieuwe Zaken, de directeur van de Stichting Bio-Vacan tieoord en de oud-Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema. Zij en nog vele andere vrienden en bekenden van de overledene bewezen hem de laatste eer en getuigden van hun innige deel neming jegens mevrouw Peters en haar familie. Mr. R. H. Dijkstra Na een moedig gedragen lijden over leed op 7 december in de leeftijd van 69 jaar Mr. R. H. Dijkstra, tot voor kort lid van de raad van beheer van de N.V. Maatschappij Tuschinski en mede-bestuurder van enige dochter ondernemingen, zoals de N.B.T. en de filmverhuurkantoren Nederland en Nova. De heer Dijkstra was voor de oorlog als advocaat en procureur te Amster dam gevestigd, en was commissaris van de N.V. Metro Goldwyn Mayer Filmmaatschappij. Na de oorlog werd hij benoemd tot commissaris van de N.V. Maatschappij Tuschinski en dochtermaatschappijen en omstreeks 1952 trad hij toe tot de raad van be heer. De heer Dijkstra was een bekwaam jurist en zakenman, die in belangrijke mate heeft bijgedragen aan de groei en bloei van het Tuschinski-concern. In 1963 werd hij door het Hoofd bestuur benoemd tot lid van het toen in het leven geroepen College van Appèl, welk college als beroepsin stantie fungeert ter zake van door het Hoofdbestuur genomen beslissin gen op het gebied van de disciplinaire rechtspraak. Medio 1966 werd hij op verzoek van het Hoofdbestuur lid van de Studiecommissie Organisatiestruc tuur, in welker werkzaamheden hij een zeer belangrijk aandeel heeft ge had. In de loop van 1970 bedankte hij we gens leeftijds- en gezondheidsbezwa- ren voor het merendeel van zijn func ties in de theater- en verhuurmaat- schappijen, waaraan hij verbonden was. Ingevolge de wens van de overledene heeft de crematie van zijn stoffelijk overschot in alle stilte plaatsgevon den. Het Hoofdbestuur heeft aan de raad van beheer van de Maatschappij Tuschinski, alsmede aan mevrouw Dijkstra schriftelijk zijn oprechte deel neming betuigd met het geleden ern stige verlies. Zijn nagedachtenis zal zijn, zoals de Bondsvoorzitter dit op 14 december in de vergadering van de Bondsraad uitdrukte: die van een grote persoonlijkheid, een wijs en erudiet man die in de kringen van de Bond en het film- en bioscoopbedrijf, grote achting genoot en voor de ont wikkeling van het filmwezen in ons land veel heeft verricht. F. A. J. Huijskes Op 20 november ging onverwacht van ons heen in de leeftijd van 70 jaar de heer F. A. J. Huijskes, firmant van de firma A. J. H. Notten en F. A. J. Huijs kes, exploitante van het Asta Theater te Groenlo. Oorspronkelijk exploiteer de deze firma sedert 24 september 1933 de Groenlose Bioscoop aan de Kerkstraat aldaar, doch deze werd verplaatst naar een nieuw gebouwd pand aan de Mattelierstraat en onder de naam Asta Theater geopend op 11 december 1959. Het Hoofdbestuur heeft de familie Huijskes schriftelijk deelneming be tuigd. Het werd bij de teraardebestel ling, welke plaatsvond na de plechtige heilige mis van Requiem op donder dag 3 december 1970, vertegenwoor digd door de heer A. H. W. Schuur man, die tevens namens het Bestuur van de Afdeling D deelneming betuig de met het verlies, dat de familie en de firma hebben geleden. J. G. Brinkers Op 25 april ging na een geduldig ge dragen lijden van ons heen de heer J. G. Brinkers, gevolmachtigd leider van het Casino Theatre te Breda, waarvan zijn echtgenote, Mevrouw W. G. M. Brinkers-Rehl, de exploitante is. De heer Brinkers vervulde deze functie reeds sedert de oorlog in de bioscopen die toen ten name van de Firma Erven F. Rehl waren ingeschre ven. Hij bereikte de leeftijd van 61 jaar. Zijn teraardebestelling vond plaats op 28 april op de begraafplaats De Bie- berg te Breda in aanwezigheid van familie, vrienden en bedrijfsgenoten, waaronder de heer C. Geerts, die na mens het Bestuur van de Bedrijfs afdeling Bioscoopexploitanten aan de overledene de laatste eer bewees. Het Hoofdbestuur heeft de familie Brin kers schriftelijk deelneming betuigd met haar verlies. Het Bestuur van de Afdeling B zond een graftak. Mogen de hiervoorvermelde bedrijfs genoten in vrede rusten.

Film | 1971 | | pagina 11