Beeld uit de Nederlandse hoofdfilm Rufa'a's lungle van Scorpio Films N.V. Distributie NV Gofilex. de U.I.E.C., die op 2 en 3 april 1970 in Wenen is gehouden. De volgende motie is daar met algemene stemmen aangenomen: De U.I.E.C. in algemene vergadering bijeen op 2 en 3 april 1970 in het Hof- burg Congrescentrum in Wenen, ver langt van iedere producent en ver huurder, dat de bioscoopexploitatie voor wat betreft de films die daarvoor zijn bestemd, haar voorrang behoudt boven ieder ander middel van audio visuele verspreiding, met dien verstan de dat de eerste garantie moet be staan uit een beschermingstermijn van minimaal 5 jaar sedert hun ver toning voor het bioscooppubliek. Verzoekt de aangesloten organisaties zeer waakzaam te blijven ten aanzien van deze kwestie en nodigt ze met klem uit om hun leden te vragen van ieder contractueel middel tot verdedi ging dat zij doeltreffend achten, ge bruik te maken. Verklaart zich bereid om te trachten 22 met de F.I.A.P.F. en de F.I.A.D. te komen tot het sluiten van een inter nationale overeenkomst terzake van dit probleem, waaraan zij het grootste belang hecht wegens de nieuwe schade die het bioscoopbedrijf in alle landen dreigt te lijden. MOTIE F.I.A.D. DD. 3 en 4 NOVEMBER 1970 MADRID De Raad van Bestuur van de F.I.A.D., bijeen in Madrid op 3 en 4 november 1970, heeft verschillende problemen bestudeerd en méér in het bijzonder de problemen die zich voordoen door de ontwikkeling van de audio-visuele verspreidingsmiddelen van bioscoop films. Bij deze gelegenheid hebben de in lichtingen die door de leden van de Raad ter tafel zijn gebracht, de ernsti ge nadelen doen uitkomen die de ver schillende takken van het film- en bioscoopbedrijf door de uitzending van bioscoopfilms door de TV onder vinden bij hun initiërende activiteit voor wat betreft de artistieke ontwik keling en de economische promoting van de filmvertoning. Te dezen aanzien hebben de leden van de Raad besloten om de aange sloten organisaties uit te nodigen om op de kortst mogelijke termijn ieder voorzover haar betreft de betrek kingen te verstevigen tussen degenen die onder haar ressorteren èn zowel de officiële TV-instellingen als de particuliere TV-ondernemingen. In dezelfde geest heeft de Raad met sympathie de motie bezien die door de U.I.E.C. is aangenomen tijdens haar Algemene Vergadering in Wenen op 2 en 3 april 1970. Hoewel hij het toe juicht dat deze motie de totaliteit van de audio-visuele middelen betreft, is hij toch van oordeel, dat de bij wijze van eerste garantie aanbevolen maat regel, bestaande uit een bescher mingstermijn van minimaal 5 jaar, als zodanig een onvoldoende maatregel is die de totaliteit van de aspecten van dit probleem niet dekt. Na bestudering van het verzoek dat door de U.I.E.C. is geuit tijdens de bijeenkomst op 28 oktober 1970 in Parijs heeft de Raad zich bereid ver klaard om met haar evenals met de F.I.A.P.F. naar een globale oplossing te streven, die de goedkeuring heeft van alle partijen die met het film- en bioscoopbedrijf te maken hebben. Ten slotte heeft de Raad besloten zijn leden aan te bevelen nu reeds alle maatregelen tot bescherming van hun rechten en belangen te nemen. VERWACHTINGEN Ten slotte nog enkele toekomstver wachtingen. In Engeland wordt vol gens Cinema getaxeerd, dat er in 1975 in Engeland circa 50.000 video cassette-spelers verkocht zullen zijn en dat men daarvoor tegen die tijd 400 a 500 korte films per jaar zal moeten maken, waardoor het produk- tiebedrijf weer veel werk zal krijgen. Uit Amerika, alwaar men veelal in miljoenen denkt, komt van Philips de voorspelling, dat in 1975 voor casset tes een potentiële markt aanwezig zal zijn van circa 500 miljoen dollar, die in 1980 gestegen zal zijn tot meer dan een miljard dollar per jaar. Dit alles indien men de markt niet gaat ver brokkelen door allerlei weergave- systemen die onderling niet uitwissel baar zullen zijn. EVR die reeds met afspelers' en cas settes voor educatieve doeleinden op de markt is, heeft aangekondigd, dat zij haar programma voor de amuse mentssector, welk programma oor spronkelijk in 1970 bekend zou wor den gemaakt, thans in de eerste maanden van 1971 hoopt te open baren. Als tijdstip voor massale ver spreiding van dit systeem, waarmede zoals bekend uitsluitend kan worden afgespeeld, wordt gemikt op de jaren 1972 en 1973.

Film | 1971 | | pagina 22