FILMFESTIVALS OP DRIFT PERIKELEN ROND DRIVE-IN BIOSCOOP Lange tijd hadden de grote film festivals hun vaste data op de festivalkalender. Het heeft er alle schijn van, dat er in de toe komst nogal wat verandering zal komen in de dateringen. De knuppel is in het hoenderhok gegooid door de nieuwe directeur van het Berlijnse filmfestival, de heer Donner, die Dr. Bauer is op gevolgd. Internationaal gezien was de betekenis van Berlijn de laatste jaren teruggelopen. De heer Donner heeft gemeend dit probleem te kunnen oplossen door Berlijn niet meer eind juni- begin juli te doen plaatsvinden, maar in de maand maart. Het motief ligt voor de hand: door het Berlijnse festival vóór Cannes (in de loop van mei) te dateren hoopt de heer Donner een beter filmaanbod te krijgen dan tot nu toe het geval was. ONRUST FESTIVALSTOP Cannes: 12 mei 26 mei Cork: 4 juni -11 juni Berlijn24 juni - 6 juli Moskou: 7juli-21juli San Sebastian: 10 september 21 september New York: 23 september 9 oktober Londen: 14 november 5 december De gekste zaken die in de filmwereld kunnen gebeuren komen op ironische wijze aan bod in de Amerikaanse film DRIVE IN. Het is een eigentijds relaas over de reakties van een groep jongens en meisjes in een klein Texaans stadje. Hoofdrollen worden gespeeld door een serie nieuwelingen. Produktie: Alex Rosé en Tamara Asseyev: scenario: Bob Peete; regie: Rod Amateau. DRIVE IN, waaraan op het ogenblik de laatste hand wordt gelegd, wordt in Nederland uitgebracht door Columbia Int'l Films (Holland) b.v. te Amsterdam. Het besluit van de nieuwe festival directeur heeft, naar valt te begrijpen, nogal wat onrust gewekt. Er kwamen protesten van Cannes en Los Angeles, welk laatste festival gewoonlijk in maart wordt gehouden. Na bemiddeling van de internationale organisatie van filmproducenten, die de kalender voor de aangesloten festi vals vaststelt, bleek Berlijn althans voor 1977 bereid op zijn besluit terug te komen. In dit jaar zal het festival tijdens de gebruikelijke periode wor den gehouden. Voor 1978 wil Berlijn zich op de kalender nestelen van 22 februari tot 4 maart. Ingaande 1979 zou Berlijn de eerste helft van maart als vaste periode voor zich ge reserveerd willen zien. Wij mogen aannemen, dat het film festival van Cannes weinig nadeel zal ondervinden van een voorafgaand Ber lijn. De filmproducenten zullen in het algemeen de voorkeur blijven geven aan een presentatie van hun films in Cannes met zijn enorme internationale aantrekkingskracht, zijn functie van filmmarkt en zijn gehele ambiance. Het probleem met het festival van Los Angeles is nog niet van de baan, want dat zal in 1978 volgens mededeling van de festivalleiding samenvallen met Berlijn. Het festival van Karlovy Vary, dat om het jaar afwisselend met het festival van Moskou wordt gehouden, heeft de wens kenbaar gemaakt op de huidige periode van Berlijn beslag te leggen, zodra Berlijn in maart plaatsvindt. De moeilijkheden met betrekking tot de datering van filmfestivals is mede een gevolg van de toeneming van het aantal en het is niet te verwonderen, dat sommige festivaldirecteuren gepor teerd zijn voor een 'festivalstopOver deze en andere problemen zullen de festivaldirecteuren tijdens het komende festival van Cannes van gedachten wis selen. De datering van de festivals staat voor 1977 nog niet geheel vast. Onder voor behoud volgen hieronder enige data:

Film | 1977 | | pagina 11