DEN HAAG KREEG 5 NIEUWE THEATERS Het ruim gebouwde Haagse Metropole-Tuschinski Theater zal bij een ieder bekend zijn. Eind juli van dit jaar - vlak na de bouwvakvakan ties - begon men aan een omvangrijke vernieuwing. Het balkon werd afgesloten en daar bleef men 'normaal' de vertoningen voortzetten, terwijl in de rest van het gebouw de zaak grondig werd aangepakt. KASSAPROBLEEM SUCCES Aan de nieuwe gevelborder van Metropole-Tuschinski kan men duidelijk zien dat er thans 5.bioscopen zijn. Vier projektoren bevinden zich in degekombineerde kabine Interieur van de in ?lijke stijl gehouden Metropole theaters Bedrijfsleider C. Vermaat vertelt over de operatie: "Bij elkaar heeft die ver bouwing krap een half jaar in beslag genomen. We moesten voor de Kerst gereed zijn en dat is gelukt. Volgens bedrijf Kaptein dat voor de ont wikkeling en uitvoering van de hele zaak verantwoordelijk was is dit een rekord. Het oude Metropole Theater moest in 5 nieuwe cinema's worden opgesplitst en dat leverde natuurlijk wel de nodige organisatorische probleempjes op. Vooral omdat we in Metrpole-1 bleven vertonen. Ook de kassa moest gereno veerd worden; op een bepaald moment hadden we een soort kermishokje in het midden van de hal staan, van waar uit de kaartjes werden verkocht. De cassière werd aan beide zijden ge flankeerd door een bedrijfsleider en een portier om over de centjes te wa ken." Het vernieuwde Metropole complex ziet er nu als volgt uit. De grote zaal (thans 418 plaatsen, na een laatste facelift ca. 450 plaatsen) heet Metro- pole-1. Metropole 2 en 3 beschikken over 222 plaatsen, terwijl nummers 4 en 5 (die op het vroegere toneel zijn gesitueerd) elk over 101 plaatsen be schikken. Ieder theater heeft een eigen volautomatische cabine (met appara- Bedrijfsleider Vermaat tuur van Pretec). De cabines van 4 en 5 zijn gecombineerd. Vermaat: "Het is nu een paar dagen na de Kerst en ik mag wel stellen dat de huidige situatie een aanmerkelijke ver betering betekend. We krijgen fijne reakties van het publiek, dat ook de programmering op prijs stelt. We hebben een halfjaar stof 'gevreten' en zijn nu blij dat de zaak achter de rug is. Het was allemaal de moeite waard. Ik heb duidelijk het gevoel dat het nieuwe Metropole-complex in een behoefte voorziet." De zalen zijn simpel en funktioneel ge houden. Engelse stoelen, kunststof- wandbekleding, gezellige lichtarmatu- ren en duidelijke aanwijzingen hoe men naar de zalen moet komen. Een gesloten TV-circuit bundelt de 5 beel den naar de hoofdcabine.

Film | 1977 | | pagina 12