De allerlaatste filmbeurs. Mutaties op het Bondsbureau Maandag 20 december 1976, grauw somber weer. Een passend decor voor de allerlaatste filmbeurs in de geschiedenis van de Nederlandse Bioscoopbond. Eén voor één druppelt een aantal diehards de zaal van Hotel Casa in Amsterdam binnen. Onder hen treffen wij aan het Hoofdbestuurslid J. van Willigen en het erelid A.F. Wolff, die wel een van de trouwste bezoekers was. 15 a 20 mensen zitten in kleine groepjes om een paar tafeltjes geschaard. Het merendeel van de tafels blijft opmerkelijk leeg. Er hangt een wat weemoedige stemming. De 'weet je nog wel's' klinken hol in de lege ruimte. Een tijdperk wordt afgesloten. TEMPORA MUTANTUR .De filmbeurs was de laatste tijd niet meer wat zij gedurende decennia is geweest: een ontmoetingscentrum voor de leden, waar zaken werden gedaan, inzetdata van films werden vastgesteld en tevens ook de sociale contacten tot hun recht kwamen. Zij, die de oude beurs in 'Kras' nog hebben gekend, we ten hoe centraal dit wekelijkse contact punt op de maandagmiddag in het be- drijfsgebeuren stond. De beurs was internationaal een uniek verschijnsel en daarom doet de afsluiting van dit stuk Bondshistorie extra triest aan. Het aantal ondernemingen is ook in onze sector verminderd. Er zijn gro tere eenheden ontstaan. De zakehjke contacten vinden steeds minder op de beurs plaats en steeds meer ten kantore van de bedrijfsgenoten. Aan deze ont wikkeling vermag men niets te veran deren. Het is echter wel jammer, dat de filmbeurs bijgevolg ook haar oude functie van sociaal contactpunt is gaan verhezen. Het is daarom een goede ge dachte geweest om te trachten in de Filmbeurs behoefte die er in onze bedrijfstak blijkt te bestaan aan een vast ontmoe tingscentrum, te voorzien door ten behoeve van de leden, hun bedrijfs leiders, de filmbookers en de dona teurs een maandelijkse contactmiddag te creëren op de eerste dinsdag van de maand. Moge dit nieuwe ontmoetingscentrum een succes worden. Het gevoel van weemoed dat er is over het heengaan van de filmbeurs, zal dan niet verdwij nen, maar toch wel minder sterk zijn. Wij menen dat een vast contactpunt een positief effect kan hebben in de relaties tussen de leden op zakeÜjk en persoonlijk niveau. Dit effect kan worden bereikt, indien de leden zon der uitzondering de eerste dinsdag middag van iedere maand in hun agen da's reserveren voor hun 'contactmid dag' Ondanks alle besognes die men tegenwoordig heeft, moet deze reser vering toch mogelijk zijn. De stafbezetting van het Bondsbureau heeft enige wijzigingen ondergaan. De heren P.M.H.Cuijpers en Th.P.F.Wels hebben hun dienstverband onlangs be ëindigd. Voor hen in de plaats zijn de volgende nieuwe medewerkers geko men: de heer L.J.M.Geels, die naast de vervulling van algemene secretariaats- werkzaamheden in het bijzonder de Bondsdirecteur zal assisteren bij de Hoofdbestuurswerkzaamheden. Voorts zal hij, alvorens een definitieve voor ziening wordt getroffen, de secretaria ten van de Exploitantenraad en de Af deling A. waarnemen; mevrouw M.C.Wolff-Snijder van Wis- senkerke, die de secretariaten van de Afdelingen B, C en D zal waarnemen en voorts op het gebied van de publici teit werkzaam zal zijn. Op 1 januari 1977 zal de heer B.J.El- dering in dienst treden. Hjj zal alge mene publiciteitswerkzaamheden ver richten en zal met name als eindredac teur fungeren van 'Film'. Op 1 december 1976 is in dienst getre den de heer A.Hovenier, die de heer E. F.Henny als technisch inspecteur zal opvolgen. De heer Henny, die de pen sioengerechtigde leeftijd reeds heeft gepasseerd, zal zijn functie gedurende een korte tijd nog blijven vervullen teneinde de heer Hovenier in te wer ken.

Film | 1977 | | pagina 13