TKIiniCK OPERATEURSEXAMENS 1976 Op 14 december 1976 zijn in Amsterdam de jaarlijkse operateurs examens van de Stichting Instituut Opleiding van Technisch Bios cooppersoneel afgenomen. Evenals in 1975 was de belangstelling re latief groot. Er meldden zich in totaal 48 kandidaten tegen 51 in 1975 en 34 in 1974. Voor het examen ter verkrijging van het Praktijk-Certificaat waren 33 gegadigden, van wie er 21 slaagden, 9 moesten worden afgewezen en 3 niet op het examen verschenen. Van de opgekomen kandidaten slaagde dus bijna 70%. C -CURSUS SCHRIFTELIJKE OPERATEURSOPLEIDING CO M PACT-PROJECTOR FP-30 Verder waren er 13 kandidaten voor het verkrijgen van het diploma A of B. (1975: 9; 1974: 5). Van hen slaagden er 11 voor een of meer vakken, waar door 5 diploma's A en 2 diploma's B werden verworven. Eén kandidaat had nog niet de vereiste leeftijd om in het bezit van het diploma te worden ge steld en de overige drie moeten nog in tenminste één vak examen doen om een diploma te behalen. Het aantal ge slaagden met diploma zou dus hier ge steld kunnen worden op ruim 50%. Tenslotte deden twee kandidaten uit sluitend het zogeheten brandweer examen. Eén daarvan haalde de eind streep niet. Het totaalresultaat kan aldus, de om standigheden in aanmerking genomen, bevredigend worden genoemd. De heer A.H. de Metter docent elektronika van de E.T.S. te Amsterdam zal ook in 1977 de C-cursus onder zijn hoede nemen. 8 Tijdens het operateursexamen op 14 december werd tevens aan 7 kandida ten toelatingsexamen afgenomen voor de operateurscursus C (automatisering). Vier van deze kandidaten bleken geen voldoende basiskennis te bezitten op het terrein van de elektrotechniek en de versterkertechniek om tot deze cur sus te worden toegelaten. In de vorige editie van Film is aange kondigd, dat in januari de eerstvolgen de C-cursus van start zal gaan en dat het hier een dagcursus betreft die eens per 14 dagen in de Electro-Technische School te Amsterdam wordt gehouden. Bovendien ontvingen de directies van alle geautomatiseerde bioscopen nog maals rechtstreeks een rondschrijven met de nodige gegevens. Helaas is hier op tot dusverre minimaal gereageerd, zodat het er naar uitziet dat de derde C-cursus met minder dan 10 deelne mers zal moeten starten. Wanneer u dit nummer van Film ont vangt, is er nog een paar dagen gele genheid voor aanmelding. Hebt u dus gegadigden voor deze belangrijke cur sus, dan raden wij u aan dadelijk con tact op te nemen met het secretariaat van het opleidingsinstituut, dat op het bondsbureau is gevestigd. Zoals te doen gebruikelijk zal in januari de nieuwe schriftelijke operateurscur sus beginnen die opleidt voor het Praktijk -Certificaat. Inschrijvingsformulieren zijn bij het Bondsbureau verkrijgbaar. De leskosten bedragen slechts f 16,50 per maand en de cursus duurt 8 maanden. Bij het opstellen van het eisenpakket waaraan deze nieuwe 35 mm filmpro- jector moest voldoen, stond de ontwer pers het volgende voor ogen: 1. Een moderne projectie-eenheid dient zo compact mogelijk te zijn. Aan deze eis werd voldaan door de projector zodanig te construeren dat alle benodigde randapparatuur in de kolom kan worden ondergebracht dan wel eraan kan worden bevestigd. Pro jector en randapparatuur vormen zo doende een integrerend geheel. 2. De projectie-eenheid moet niet als een aantal op zichzelf staande delen worden gezien, doch als een systeem. Dit betekent dat een FP 30 installatie zonder veel moeite en extra plaats ruimte kan worden uitgebreid. Om en kele voorbeelden te noemen. Uitbrei ding is mogelijk met: objectiefrevolver; xenonlamphuis; tweeplaats Non- Rewind voor 5500 meter film; een of twee 50 W versterkers met afstandsbe diening van de volumeregelaar; vario- kruismechanisme voor 'rock and roll' bedrijf; gelijkrichter voor xenonlamp; maxtrix programma-automaat en ste reo-cassetterecorder.

Film | 1977 | | pagina 14