Nieuw radio programma over film Elektronische afstandmeter AGENDA SLUITINGSTERMIJN 'FILM' NR 3 Advertentiemateriaal (werktekeningen,advertentieafdrukken met zetaanwijzingen, etc.) voor plaatsing in 'FILM. nr. 3 dient uiterlijk 10 januari om 5 uur in ons bezit te zijn. Nr. 3 verschijnt op 20 januari en 'dekt' dus de speelweken 13.1/20.1 enevt. 28.1.77. Indien u op 10 januari nog niet de exakte gegevens kunt leveren, is het mogelijk op die dag te RESERVEREN en het uiteindelijke advertentiemateriaal UITERLIJK op maandag 17 januari voor 5 uur bij drukkerij Poortpers, Torensteeg 3, Amsterdam (tel. 020-23 14 85) aan te leveren. Kontakt over alle advertenties via deze drukkerij: kde heer G.Timmer. 3. Snelle installatie en overzichtelijke opstelling. Door de compacte bouw kan de instal latie van het geheel veelal in e'e'n dag plaatsvinden, terwijl de overzichtelijke opstelling het bedieningscomfort ten goede komt (praktisch alles direct on der handbereik). 4. Het vereiste onderhoud tot een mie nimum terug te brengen. Dit vierde punt volgt automatisch uit de compactheid en doordachte con structie van het geheel. Uit het bovenstaande volgt dat de FP30 een universele projector is die zich leent voor zowel zeer kleine als heel grote theaters, doch ook zijn weg zal vinden in filmstudio's enpre-view thea ters. Op vrijdag 7 januari 1977 zal de KRO het eerste van een wekelijks radio programma over film uitzenden onder de titel 'Filmklapper'. Het zal daarna iedere vrijdagavond tus sen 18.44 en 19.30 uur te beluisteren zijn via de zender Hilversum I. Naast nieuwe en oude filmmuziek, die, al dan niet op verzoek, gedraaid zal gaan worden, zal in dit nieuwe radioprogramma veel ruimte worden gegeven aan informatie over de bios coop- en filmwereld. Om deze informatie zo overzichtelijk mogelijk aan de luisteraars aan te bie den, zal deze worden ondergebracht in een aantal herkenbare rubrieken. Zo zal in een van deze rubrieken aan dacht worden besteed aan de wekelijk se premières, zo mogelijk geïllustreerd met geluidsfragmenten en een korte inhoudsbeschrijving, citaten uit de dagbladrecenties met bronvermelding en eventueel relevante artikelen in binnen- en buitenlandse tijdschriften. In de agenda zal de luisteraars worden gewezen op de landelijke vertoningen van een groot aantal bezienswaardige films. Er wordt een overzicht gegeven van de films, die in de voorafgaande week de meeste bezoekers hebben getrokken en de luisteraars worden door een telefoonspelletje in de gelegenheid ge steld om gratis een film naar keuze te gaan bezoeken. Naast de vrije nieuwsgaring zal de ru briek nieuws en gossip worden gevoed door een correspondentschap in Ame rika en een wekelijkse bevoorrading met banden van uitzendingen van een aantal Amerikaanse radiostations, die vergelijkbare programma's produceren. Het doel van het programma is om de potentiële bioscoopbezoeker (vlak voor het vrije weekend) zo breed mo gelijk te informeren over film in een onderhoudend en afwisselend radio magazine. Maarten van Rooijen en Theo Stokkink gaan 'Fiemklapper' samenstellen en presenteren. Onlangs werd een nieuw meetinstrument gelanceerd waarvan een afbeelding hierbij is opgenomen. Het apparaat lijkt veel op een elektronische zakrekenmachine. Het is echter een apparaatje waarmede afstanden tussen 50 cm en 10 m langs elektronische weg gemeten kunnen worden. De werking berust op reflektie van een ultrasonore geluidspuls, die na terugkaatsing weer door het apparaat wordt opgevangen. Op basis van de bekende voortplantingssnelheid van geluidsgolven, berekent de telemeter de afstand tot het object dat het (onhoorbare) geluid weerkaatst, tot op de centimeter nauwkeurig. Deze afstand is onmiddellijk afleesbaar. Voor metingen in beperkte ruimten, bijvoorbeeld bioscopen of studio's, kan de telemeter nuttige diensten bewijzen. De verkoopprijs bedraagt f 365.— excl. BTW. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de leverancier Annex B. V., Oosterlaan 112, Nunspeet; tel: 03412-3103.

Film | 1977 | | pagina 15