BALKEN BLOKKEERDEN LANGESTRAAT SCOOP-WINSCHOTEN Sinds eind november 1976 is Winschoten een nieuw bioscooptheater rijker. De heer Geert Hollemans splitste het bestaande Scala Theater in tweeën, waardoor hij voor het eerst de mogelijkheid had om met verschillende programmaties twéé soorten publiek te verdienen. Het echtpaar Hollemans woont boven het theater en daar hebben wij een gesprekje over de verbouwing. DRIE FASEN GEEN AUTOMATEN Ook buiten is het duidelijk dat er naast het bestaande Scala een nieuwe bioscoop is bijgekomen. rustiger aan toe. Ik bekijk het altijd zo: beneden zeg ik 'Goedenavond' en boven roep ik 'Hoi'! Zoiets moet gewoon mogelijk zijn." Hollemans heeft met de verbouwing en uitbreiding de herinnering aan de vroegere tijden niet geheel uitgewist. Daarmee wil hij bereiken dat zijn vaste publiek niet kopschuw wordt. Toen Scoop feestelijk geopend werd, reden de bussen af en aan: alle schoolkinde ren mochten een speciaal half-uurs programma bekijken en kregen na af loop een reklameballonnetje mee. Op dit moment weet het publiek in Win schoten al niet beter dan dat het er een prettig theater met veel heen- ruimte bij heeft gekregen. Hollemans: "Scala is al een heel oud theater. Sinds verleden jaar hebben wij de exploitatie van Pa Hollemans over genomen. Het was overigens tóen al duidelijk dat er iets moest gebeuren. In een stad als Winschoten kbn en hoefde een theater met 700 plaatsen niet meer. Tja, dan ga je de zaak eens op een rijtje zetten, je haalt er een architect bij en je slaat aan het rekenen. Tevens hiel den we een soort miniatuur markt onderzoek in de stad met als resultaat: er was publiek aanwezig dat graag de bétere films wilde zien. Scala is altijd een echt aktie-theater geweest. Alles bij elkaar dus redenen genoeg om een tweede bioscoop te beginnen. Het architektenbureau Grave Kalk man zette samen met ons de schouders er onder. Het werk bestond eigenlijk uit drie fasen, die na een half jaar voorbereiding in zo'n 6 weken ge realiseerd moesten worden. Allereerst kwam er een nieuwe cabine (2 FP-7's met vertikale 1600 Watt Xenon) en nieuwe toiletten. Daarna het grootste werk: de eigenlijke splitsing van de zaal; tenslotte de renovatie van de hall en dat hebben mijn vrouw en ik hele maal zélf gedaan!" Vooral het gestoei met de 12V4 meter lange houten balken was een beleve nis op zichzelf in het anders zo rustige Winschoten. Een ter plekke aanwezige journalist van een plaatselijke krant zag de zaak aanvankelijk somber in toen een reusachtige kraan de gevaar ten (via een etalage van een winkel aan de overkant) het theater binnen ma- moeuvreerde. Het waren spannende momenten in de Langestraat, maar alles liep goed af. Toch waren er ook tegenvallers. Hollemans: "Aan elektrische leidingen hadden we zo'n 6000 gulden geraamd, maar dat liep uit de hand toen de zaak totaal werd afgekeurd. Alles maar dan ook alles moest worden vernieuwd. Kosten: 30.000 piek. Maar goed, we hebben nu het Scoop Theater met 250 plaatsen en Scala met 280 plaatsen. In de Scoop hebben wij de stoelen voor een deel vervangen door die handige Spaanse zetels. In de cabine vindt men overigens gé én auto matische toestanden. Voor een klein theatercomplex waar véél programma wisselingen plaatsvinden zie ik dat niet zo zitten. Wat publiek betreft hebben we nu een duidelijke scheiding. Boven in de Scala draaien we de karate en sex toestanden voor de aktiejongens en beneden in Scoop gaat het er wat Geert Hollemans in zijn 'laboratorium' zoals de cabine van zijn nieuwe Scoop Theater wordt genoemd.

Film | 1977 | | pagina 10