CULTUREEL CENTRUM ONDERDAK VOOR BIOSCOOP DE HANEKAM-DELFZIJL "Eigenlijk zijn we over die naam 'De Hanekam' nog niet helemaal eens, maar het begint nu al een begrip in Delfzijl te worden". Aan het woord is de heer H. Schepel, exploitant van het City Theater en het op 28 oktober 1976 geopende spiksplinter-nieuwe theatertje 'De Hanekam', dat in het nieuwbouw Cultureel Centrum 'De Molenberg' is gesitueerd. COMPLEX Het nieuwe zaaltje T>e Hanekam'doet - door de werking van vurehouten wand- betimmering, in kombinatie met schoon metselwerk intiem aan. Schepel: "We zijn een van de oudste bedrijven van het land, maar de viering van ons 65-jarig bestaan is er door de toestanden in City en de drukte rond het nieuwe theater helemaal bij in ge schoten. Ik ben vanaf 1942 in het be drijf en ik herinner me dat we als eer ste film na de oorlog 'Action in The North Atlantic' vertoonden. Sinds 1961 zitten we met City op dit punt en we speelden al jaren met de gedachten er een klein theater bij te nemen. In een gesprek met de archi- tekten Delken en Rozema werd dui delijk dat er mogelijkheden waren in het nieuwe Cultureel Centrum. De Gemeente reageerde heel positief en men was zelfs bereid, speciaal voor de bioscoop, een deel van de dakkon- struktie aan te passen. De Gemeente zorgde voor de inrichting van de zaal en ik moest voor de cabine-installatie zorgen. Dat is de Philips FP-30 gewor den, die als eerste in Nederland in *De Hanekam' geplaatst werd." Wanneer de heer Schepel ons naar het nieuwe theater begeleid, wandelen we eerst door een nog hol klinkend en verlaten complex. Alle zalen en ge meenschappelijke ruimte zijn gereed, maar verder is duidelijk dat er nog het een en ander in het gebouw (dat met de nodige kinderziekten worstelt) moet gebeuren. Het is rond half drie zondagmiddag en de jeugd van Delfzijl heeft zich in de stoelen genesteld. Binnen bestaan de wanden uit vurehouten delen en schoon metselwerk. Een intiem effekt. In de kleine, maar funktionele cabine doet de FP-30 zijn werk. Inmiddels is het City Theater ook vol gestroomd. Cultureel Centrum en de bestaande bioscoop vormen thans een optisch geheel, tot stand gebracht door het doortrekken van de gevellijn. Ook in City is de laatste jaren wel wat veranderd. Schepel: "In 1961 begonnen we met 484 stoelen. Dat is nu na de laatste renovatie teruggelopen via 360 naar 256. Uiteraard is de beenruimte ver groot en we hebben er pas nieuwe vloerbedekking neergelegd. Het enige wat ons nu nog rest is het ophangen van de 'City' lichtbak. Die hebben we een goede beurt gegeven, zodat die weer ettelijke jaren kan doorstaan." Delfzijl kan er met dat City Theater en het nieuwe 'De Hanekam' in èlk geval weer een hele tijd tegen. boven: De typischegevelvorm van het nieuwe Cultureel Centrum van Delfzijl was aan leiding voor de naam T)e Hanekam'. m idden De Heer en Mevrouw Schepel runnen samen de twee bioscooptheaters van Delfzijl. onder: In de cabine zorgt een Philips FP-30 voor beeld en geluid.

Film | 1977 | | pagina 11