ARBITRALE VONNISSEN IN HOGER BEROEP De Raad van Beroep (Tweede Kamer) van de Nederlandse Bioscoop bond heeft de volgende ARBITRALE VONNISSEN IN HOGER BEROEP gewezen inzake: CONTACTMIDDAG Beroep no. 3745 Columbia International Films (Holland) B.V., gevestigd te Amsterdam en kantoor houdende aldaar aan het Achter Oost einde 9-11, appellante oorspronkelijk ge- gedaagde. DJ. Schouten, exploitant van het City Theater aan de Middenstraat 187 te Joure en kantoor houdende aldaar, gei'ntimeerde en oorspronkelijk eiser, B.V. Astra Film Mij, onder andere exploi tant van Studio-A te Arnhem en kantoor houdende aldaar aan het Willemsplein 10, gei'ntimeerde in vrijwaring en oorspronke lijk gedaagde in vrijwaring. De Raad van Beroep (Tweede Kamer) van de Nederlandse Bioscoopbond, ingevolge de Statuten en het Arbitrage-Bondsreglement van deze bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting van ge schillen in tweede en hoogste instantie tus sen leden van de Nederlandse Bioscoopbond; IN AANMERKING NEMENDE: het vonnis in eerste aanleg van de Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Ne derlandse Bioscoopbond, gewezen op 1 sep tember 1975, van welk vonnis de beslissing luidt: "WIJST de vordering in vrijwaring van gedaagde AF; VEROORDEELT gedaagde om tegen be hoorlijk bewijs van kwijting aan eiser te betalen f VEROORDEELT gedaagde in de arbitrage- kosten bedragende f. 50,- (vijftig gulden)." IN AANMERKING NEMENDE VOORTS dat appellante op 15 september 1975 hoger beroep heeft aangetekend tegen de uitspraak van de Commissie van Geschillen dd. 1 sep tember 1975 van welk stuk afschrift aan dit vonnis is gehecht en hetwelk wordt be schouwd als hier te zijn ingelast; dat de Raad partijen heeft opgeroepen tot zijn zitting van woensdag 28 juli 1976 op het Bureau van de Nederlandse Bioscoop bond, Jan Luykenstraat 2 te Amsterdam, teneinde hen in de gelegenheid te stellen hun wederzijdse standpunten nader monde ling toe te lichten; dat aldaar zijn verschenen de heer P.J.N.R. Ooms, directeur van appellante, enerzijds en de heer DJ. Schouten, ge'intimeerde, en zijn echtgenote Mevrouw A. Schouten-Zelden- thuis, alsmede de heer R. Nassette, directeur van geïntimeerde in vrijwaring, anderzijds; dat de heer P.J.N.R. Ooms namens appel lante in hoofdzaak heeft verklaard, dat hij erkent, dat de kopie van de film 'Guns of Navarone' die aan gei'ntimeerde door ge intim eerde in vrijwaring was doorgezonden, onvertoonbaar was en geïntimeerde dus te recht schadevergoeding heeft geëist; dat de Commissie van Geschillen echter ten on rechte niet gei'ntimeerde in vrijwaring, doch appellante tot schadevergoeding heeft ver oordeeld; dat appellante immers uit de tele fonische mededelingen van de kant van ge- intimeerde in vrijwaring slechts had kunnen opmaken, dat 30 meter van de laatste akte van de filmkopie niet vertoonbaar waren en dat, toen appellante geen vervangende kopie beschikbaar kon stellen, vanwege geïnti meerde in vrijwaring is gezegd, dat zij het stuk in kwestie zelf zou repareren; dat ap pellante op grond van het feit, dat de film in Studio-A te Arnhem nadien nog geduren de een groot aantal voorstellingen is ver toond, mocht veronderstellen, dat de kopie nog in redelijkheid kon worden vertoond; dat uit de verklaringen van de verzekerings- expert evenwel is gebleken, dat geen 30 me ter doch twee akten van in totaal circa 600 meter geheel onvertoonbaar waren, hetgeen toch ook geïntimeerde in vrijwaring bekend had moeten zijn; dat gei'ntimeerde in vrij waring echter heeft verzuimd appellante dienaangaande tijdens het telefoongesprek of daarna op de hoogte te brengen; dat geïntimeerde in vrijwaring in hoofdzaak heeft verklaard, dat de film 'Guns of Nava rone' van 14 november 1974 af in de door zijn onderneming geëxploiteerde bioscopen is vertoond; dat de film ingaande 19 decem ber d.a.v. zou worden vertoond in Studio-A te Arnhem, waarbij bleek, dat de laatste akte van de film in een zodanige toestand verkeerde, dat appellante op genoemde da tum om een andere kopie is gevraagd;dat in het bijzonder een stuk van 30 meter, dat de ontknoping van de film bevatte, zeer ernstig was beschadigd; dat appellante echter geen andere kopie van de film beschikbaar had, weshalve de operateur van het desbetreffen de theater dat stuk met de hem ten dienste staande middelen in zoverre heeft kunnen herstellen, dat de voorstellingen in ieder ge val konden worden voortgezet; dat geïntimeerde in hoofdzaak heeft ver klaard, dat de film 'Guns of Navarone' in zijn bioscoop te Joure gedurende de Kerst week zou worden vertoond; dat de film kopie bij aankomst op de dag voor Kerstmis werd ontvangen met een bijgevoegd briefje van geïntimeerde in vrijwaring, houdende een kennisgeving omtrent de slechte staat van de kopie; dat twee akten van de film zodanig waren beschadigd, dat de film niet voor vertoning aan het publiek in aanmer king kon komendat het laatste stuk van de eindakte zodanig met tape was gerepareerd, dat dit stuk niet door de projector kon ko men; dat hij derhalve —zonder mogelijkheid van vooraankondiging met de Kerstdagen van programma moest wisselen; dat zulks niet alleen zeer onaangenaam was in zijn ver houding tot het publiek, doch dat boven dien een belangrijke minderontvangst aan recettes en buffetverkoop ontstond dan bij vertoning van de film 'Guns of Navarone' het geval zou zijn geweest; OVERWEGENDE: dat appellante, geïntimeerde en geïntimeer de in vrijwaring leden zijn van de Neder landse Bioscoopbond en dat ingevolge het Arbitrage-Bondsreglement alle geschillen tussen leden van de Bond onderling met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bondsarbitrage, zoals die in dit reglement is geregeld; dat de Raad van Beroep dus bevoegd is van dit geschil in hoger beroep kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als Bondsarbi- tragecollege in tweede en hoogste instantie; dat appellante overeenkomstig het daarom trent in het Arbitrage-Bondsreglement be paalde tijdig in hoger beroep is gekomen; dat de grief van appellante tegen het vonnis van de Commissie van Geschillen in hoofd zaak hierop neerkomt, dat niet zij, doch ge- intimeerde in vrijwaring had behoren te wor den veroordeeld tot betaling van schadever goeding aan geïntimeerde; dat het bedrag van de door geïntimeerde ge-, eiste schade volgens het oordeel van de Commissie van Geschillen naar redelijkheid van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 1 FEBRUARI 1977 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14.15 uur TWO MINUTE WARNING distributie C.I.C., een Universal Film regie: Larry Peerce in de hoofdrollen Charlton Haston, John Cassevetes, Martin Balsam, Beau Bridges, Marilyn Hessett, David Janssen, Jack Klugman, Gena Rowlands. 16.15 18.00 uur: informeel contact 8

Film | 1977 | | pagina 14