CONTACTMIDDAG fSSSJ^E- PRODUKTIE FONDS NEDERLANDSE FILMS EERSTE VERTONING Boven: van links naar rechts de heren R. Uges, R. Wijsmuller, H. Balian en R.A.H. Herzet Midden-links: Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland (links), in gesprek met drs. CA. Voskuil Midden-rechts: Erelid, de heer C.J. Blad (links) en de heer L. van Praag Onder: Gastheer P. Silvius (links) en de heer O.B.W. Douwes Dekker De Stichting Produktiefonds voor Ne derlandse Films heeft in het afgelopen jaar de verwezenlijking van de volgende films met een bijdrage ter gedeeltelijke financiering van de produktiekosten mogelijk gemaakt: 'Rembrandt', regie en produktie Jos Stelling, 'Een stille liefde', regie en produktie René van Nie, 'Soldaat van Oranje', regie Paul Verhoeven, produktie Rob Houwer Film Holland, 'Blindgangers', regie Ate de Jong, produktie Horizon Films, 'Het debuut', regie Nouchka van Bra- kel, produktie Van Heyningen Solle- veld Produktie, en de jeugdfilms 'Peter en de vliegende autobus' van Karst van der Meulen, Castor Films, en 'Sjors en Sjimmie en het zwaard van Krijn' van Henk van der Linden, Rex Film. De door Fugitive Films in co-produktie gemaakte 'Soleil des hyènes' is bij wijze van experiment in een ver gevor derd stadium van de produktie ten be hoeve van afwerkingskosten een kre diet verleend. 'Peter en de vliegende autobus' beleefde met Kerstmis zijn première. De overige films, die nog in het stadium van de opnamen of van de werkkopie zijn, komen in 1977 in ver toning. Verschillende produkties, waarvan de opnamen reeds in 1975 plaatsvonden, en die zijn gemaakt met financi ele me dewerking van het Produktiefonds, hadden hun eerste vertoning in 1976. Het waren de twee Belgisch/Neder landse co-produkties 'Pallieter', regie Roland Verhavert, produktie Kunst en Kino/Cinecentrum, en "Dood van een non', regie Paul Collet en Pierre Drou-

Film | 1977 | | pagina 8