JAAROVERZICHT VAN POLYGOONJOURNAAL AV-PRESENTATIE HOLLAND SURPRISE BESTUUR Het Polygoonjournaal is het nieuwe jaar, traditioneel begonnen met zijn Jaaroverzicht, waarin op een tekst van Kees Stip luchtig en badi nerend de gebeurtenissen van 1976 worden besproken. ZOUTPRODUKTIE 120 VOORSTELLINGEN ot, produktie Ciné Vog Films/Cine- centrum, Wan Pipel', regie Pim de la Parra, produktie Scorpio Films, en 'Max Havelaar', regie en produktie Fons Rademakers. De film 'De bloed bank', regie Wim Lindner, produktie Jaap van Rij Filmprodukties, komt begin volgend jaar in première. Verschillende projekten voor het vol gend jaar zijn in voorbereiding, doch zijn in hun totaliteit nog niet aan het Produktiefonds voorgelegd. Voorbe reiding van projekten is door het Produktiefonds wel bevorderd door het verstrekken van voorschotten voor het (doen) uitwerken van scenario's en eventueel daarmede samenhangende voorbereidingskosten. Een dergelijk voorschot is beschikbaar gesteld aan al of niet in samenwerking met ande ren Frans Bromet samen met Ren Daalder, Ton Burghard, Adriaan Dit- voorst, Paul de Lussanet, Olga Madsen, Samuel Meyering, Jonne Severijn, George Sluizer, Carl Tewes, Frans Ras- ker, Wim Verstappen, Frans Weisz, Fuga Filmprodukties/Maggan Films, Cinecentrum en Van Heyningen Sol- leveld Produktie. De samenstelling van het bestuur van de Stichting Produktiefonds voor Ne derlandse Films was in het begin van 1976: Dr. J. Hulsker, voorzitter, J.G.J. Bosman, secretaris,G.J.H.Dujar- din, M. Gerschtanowitz, A. Koolhaas en J. Wiegel. Hierin is in de loop van het jaar een wijziging gekomen, door dat de secretaris, de heer J.G.J. Bos man, die volgens rooster aftredend was, niet meer voor een benoeming in aanmerking wilde komen. De heer Bos man, die sedert de oprichting in 1956 van het Produktiefonds secretaris is geweest, heeft in die functie al die jaren met grote inzet ten behoeve van de ontwikkeling van de Nederlandse speelfilm gewerkt. Nu hij zich gelei delijk uit zijn functies terugtrekt, was bij zijn periodiek aftreden dit jaar het Produktiefonds aan de beurt. In zijn plaats kwam als bestuurslid de heer J.Th. van Taalingen, die ook de nieuwe secretaris werd. Tot zover het persbericht van het Produktiefonds. Met ingang van het nieuwe jaar komt in de bestuurssamen stelling een wijziging, doordat in de plaats van de heer G.J.H. Dujardin de Bondsvoorzitterde heer J. Nijland, deel van het bestuur gaat uitmaken. Intussen zijn de wekelijkse produkties weer op gang gekomen. In de eerste daarvan werd, met gebruikmaking van archiefbeelden, o.a. aandacht geschon ken aan de verloving en het huwelijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard, nu 40 jaar geleden. Voorts werd een indruk gegeven van Nederlandse ontwikkelingshulp in Tan zania. In het volgende journaal treden o.m. de zangeressen en musici van de pop groep 'Pussycat' op, ter gelegenheid van de uitreiking van een speciale prijs, die zij ontvingen voor de grote omzet van hun platen op de buiten landse markt. Ook geeft het een inzicht in de zout- produktie van ons land de grootste ter wereld! waarbij een belangrijk accent ligt op het gebruik van wegen- zout, waarover juist de laatste tijd nogal controversieel gedacht wordt. Op stapel staan tenslotte reportages over het 25 jaar bestaande Nederlands Studenten Orkest, de veranderde tech nieken in het krantenbedrijf, nieuwe ontwikkelingen in de medische diag nostiek; alsmede een profiel van de nieuwe Amerikaanse president, Jimmy Carter. Op 5 januari 1977 vond in een van de zalen van de RAI te Amsterdam de première plaats van de nieuwe AV- presentatie die door Carillon Audio- visual Media B.V. werd geproduceerd in opdracht van het Nationaal Bureau voor Toerisme en de KLM. Het gaat hier om de bevordering van het toerkme naar Nederland onder de titel 'Holland Surprise'. Gewerkt wordt met tien dia-projectoren, drie effect projectoren en een film-projector met gekoppeld magnetisch stereo-geluid. De gehele show wordt gedirigeerd met behulp van stuurbanden. Het is de bedoeling, dat met deze pre- Wat er zoal voor een meervoudige AV-presentatie nodig kan zijn. sentatie in ruim 2 jaar, 120 voorstel lingen zullen worden gegeven in circa 60 verschillende landen, waarmede men 25.000 reisagenten over de gehele wereld hoopt te bereiken. De 800 kg apparatuur wordt daartoe in 21 kisten door het presentatieteam mee op reis genomen. De combinatie dia/filmprojectie zorgt over drie grote schermen verdeeld, voor een wervelende show, die nog wordt ondersteund door het geïnte greerd live optreden van een Hollandse presentatrice, Berti van Avezaath, het geen, voor zover ons bekend, een uniek geheel oplevert.

Film | 1977 | | pagina 9