SCHIJNDEL BLIJ MET BIOSCOOP RENOVATIE CITY-THEATER SCHIJNDEL Voor de Familie Wierda-van den Heuvel vond op 9 maart jl. de bekro ning plaats van twee jaar ingespannen werken aan de totale renovatie van het City Theater in Schijndel. Eigenlijk is in 1972, toen de Heer E. Wierda de exploitatie van het City Theater in handen kreeg al begonnen met de aanpassingen van het gebouw, dat naast de theaterzaal ook nog een barbedrijf omvat. In eerste instantie werd toen de hal onder handen genomen en de stoelen in de zaal gerepareerd. Door ziekte van de toenmalige eigenaar was enig achterstallig onderhoud ontstaan, waardoor het noodzake lijk was eerst de meest elementaire gebreken te verhelpen. NIEUW GEZICHT De heer Wierda is zelf al sinds 1946 ac tief betrokken bij het bioscoopbedrijf. Hij kwam toen in dienst van de Stich ting Arfi onder directie van de heer Boekman. In 1949 sloot hij een com pagnonschap met de Engelsman Mcln- tyre dat voortduurde tot het overlijden van de laatste in 1966. Oorspronkelijk beschikte de heer Wierda uitsluitend over een reisbioscoop met een uitge breid toerneeprogramma langzamer hand heeft dat zich steeds verder uitge breid en is daar een flink aantal vaste exploitaties uit gegroeid. Tot 1972 opereerde hij vanuit Badhoevedorp sinds de verwerving van het City Thea ter is echter het hoofdkantoor ver plaatst naar Schijndel. Ondanks het feit dat de in Drente ge boren heer Wierda lange jaren in het noorden van het land heeft doorge bracht, voelt hij zich toch helemaal in geburgerd in het Brabantse. Dat was ook duidelijk merkbaar op de feestelijke openingsavond die georgani seerd was. De familie Wierda mocht zich verheugen in een bijzonder grote opkomst die een goed deel van de 400 stoelen tellende zaal vulde. Het podium was overdekt met bloe- Tnen van collega's, relaties en de plaat selijke middenstand. Uit alle delen van het land waren bedrijfsgenoten naar Schijndel gekomen. Ook de Bonds voorzitter, de heer J. Nijland was on der de talrijke aanwezigen. De heer De grote zaal met de vernieuwde stoelen ni achterin de comfortabele loge. Wierda maakt van de gelegenheid ge bruik om een aantal trouwe medewer kers te onderscheiden met de bonds- speld en oorkonde voor langjar' dienstverband. De zaal heeft een volkomen nieuw aan zien gekregen. De wanden zijn be kleed met donkerbruin tapijt, hetgeen in de grote ruimte een plezierige sfeer en een uitstekende akoestiek bewerk stelligt. De 228 Fibrocit-stoelenvan de zaal zijn geheel opnieuw bekleed en ook de stand van de rugleuning is ver anderd. De stoelen in de loge nu nog 72 en de 101 stoelen op het balkon zijn van het type Galaxy en geleverd door de firma Kagenaar. Deze nieuwe aan winsten waarborgen een buitengewoon comfortabele zit. Vooral op het balkon was een ingrij pende vernieuwing van de vloer nood zakelijk voordat de nieuwe stoelen ge plaatst konden worden, omdat het tre- denverschil geheel aangepast moest worden. Gedurende de gehele verbouwing heeft de heer Wierda zijn bioscoop open ge houden, maar wel met het gevolg dat

Film | 1977 | | pagina 8