WEIRD BIRD PORTRET VAN EEN STRAAT PINKELTJE VERFILMD DAVID A Onlangs beleefden weer vier films ver vaardigd met subsidie van het Ministe rie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk hun première. De vogel, die eenzaam weggaat, vlucht voor zijn omgeving, zwanger van bela gers. Hij komt terecht in het hart van het probleem, een ei. Wie ei zegt, dat spreekt vanzelf, zegt kat. Wie kat zegt, zegt kooi. En toch, en toch... Wie is er nu gek, jij of ik? Ook dat we ten we niet meer, vandaag aan de dag. Regie, animatie en camera: Delphine de Pury; produktie:Peter Brouwer; ani matie: Monique Renault; camera: Ruud Mollemal. w Deze film over de Borgerstraat in Am- st er dam-Oud-West, wordt ingeleid door de filmmaker Else Madeion Hooykaas, die vertelt hoe het idee van deze film is ontstaan. Zij legde de voor haar interessante aspecten van deze straat vast om die op te bouwen tot een portret, een straat gezien als een gezicht, soms levendig, soms rustig. De Borgerstraat is een gewone straat in een arbeidersbuurt in Amsterdam en de filmmaker heeft haar werkruimte daar sinds enkele jaren. De mensen, die in de straat wonen, in troduceren zichzelf en hun ideeën wor den gehoord in de vorm van fragmen ten van gesprekken, terwijl wij beelden van de bedrijvigheid en het dagelijks le ven in de straat zien. Produktie, regie en camera: Else Made- Ion Hooykaas; tweede cameraploeg: Hein Groot en Floris-Willem Sijbesma; produktieleiding en montage: Elsa Stansfiel: vertoningsduur: 24 minuten. Aan het eind van de zomer starten Pan Film en Cinecentrum met de opnamen voor de avondvullende familiefilm Pin keltje. De binnenopnamen zullen worden ge maakt in studio Wisseloord. De film gaat over de avonturen van de kabouter Pinkeltje in de grote-mensen- wereld. Van de gelijknamige serie boeken van Dick Laan werden alleen in Nederland al meer dan 3.000.000 exemplaren ver kocht. De boeken zijn in 8 talen ver taald. Het eerste deel verscheen in 1939, terwijl het 29-ste deel deze herfst uitkomt. Welke acteurs in de film zullen optre den als Pinkeltje en Meneer Dick Laan staat nog niet vast. Op basis van de figuren uit de Pinkel tje-boeken schreef Harrie Geelen een scenario, waarbij hij bewust heeft ge zocht naar stot die zowel de kleinsten als de volwassenen aanspreekt. Harrie Geelen, bekend door o.a. 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer', ;Q en Q' en 'Oebele', zal de film regisseren. Kleinze wezens worden gemakkelijk over het hoofd gezien en onder de voet gelopen. En David is klein. Erg klein. Zo klein zelfs, dat je hem niet kunt zien... Regie: Paul Driessen; camera: Berg Gehner; produktie: An Hoogenboom; vertoningsduur: 7 minuten.

Film | 1977 | | pagina 12