DE RADIODROOM OPDRACHT IN QUATAR NIEUWS VAN POLYGOON BEKRONINGEN VOOR NEDERLANDSE FILMS We maken kennis met 'De Vijf Vingers', een onbezorgd groepje muzikanten. Vrolijk musicerend in hun gezellige kroegje onder de rook van de opruk kende stad bemerken ze aanvankelijk niet hoe een zilvergrijze Bentley geruis loos het erf oprijdt, met daarin nie mand minder dan de fameuze talenten jager Jack van Soest van de Radio. Jack zou Jack niet zijn geweest als hij niet onmiddellijk had begrepen wat er van hem verwacht werd... De luisteraars bogen zich ademloos over naar hun ontvangtoestel toen Jack de poorten van de ether opende en 'De Vijf Vingers' zich als een schit terende komeet verhieven aan het Pop- sterrenfimament Regie, muziek, scenario: Flip Jansen; camera: Theo van de Sande; produk- tie: Chris Brouwer en Willum Thijssen; M vertoningsduur: 20 minuten. Begin februari vertrok een filmploeg van Bob Kommer Studio's te Den Haag, bestaande uit regisseur Pum Ro- te en de cameralieden Paul van Arn hem Verhoeven en Ed Vermeulen, naar Quatar om voor Interbeton twee technische films te maken: één over beton en de andere over staal. De lokatie voor de eerste film was Do ha, de hoofdstad van Quatar, waar hoofdzakelijk de bouw van een kade muur, bestaande uit profielbetonblok ken gefilmd werd. Daarbij werden ook onderwateropnamen gemaakt. De tweede film werd opgenomen in Umside, veertig kilometer buiten Do ha. Een totaal nieuw industrieterrein in woestijnachtig gebied. Hier werd een damwand gebouwd, bestaande uit losse stalen lamellen, die in ronde vorm in zee werden geplaatst en daar na gevuld werden met zand. Op de foto: regisseur Pum Rote en camera man Ed Vermeulen bezig aan de film over de bouw van de kademuur in Do- ha. Het Polygoonjournaal nummer 23 dat uiteraard aandacht schenkt aan de gij zelingen in Drente, toont beelden van de vrijlating van de schoolkinderen in Bovensmilde. Een van de leerlingen vertelt haar in drukken van de 4 dagen en nachten die zij in de school doorbrachten. Voorts een reportage van de wereld tentoonstelling voor filatelie 'Amphi- lex '77' in de RAI in Amsterdam, waar o.m. zegels met een waarde van om streeks 1 miljoen gulden getoond wer den. Verder in dit journaal een mini-docu mentaire over de opleiding tot dieren arts aan de Faculteit der Diergenees kunde in Utrecht, waarbij zowel de be handeling van de kleine als de grote landbouw-huisdieren wordt gevolgd. En tenslotte een bowling-demonstratie in Scheveningen door de wereldkampi oen bij de profs, de Amerikaan Earl Antony. Voor de komende weken kunnen o.m. reportages worden verwacht over de fabricage van biljarttafels, de school- tandverzorging, een internationale bal lonrace en de geschiedenis van de fiets. Op het 17e Internationale Festival voor Maritieme Films in Milaan heeft de Nederlandse Film 'Blokkenmat'van Joop Burcksen en Ruud Herblot een eerste prijs behaald. De film die een beeld geeft van een revolutionaire ma nier van bodembescherming in de woe lige Oosterschelde-monding, werd reeds eerder onderscheiden op filmfes tivals in Eindhoven, Montreux en Bell- wood (V.S.). De film 'Leiding voor Leidingen' van dezelfde makers verwierf op op het 10e U.S. Industrial Film Festival in

Film | 1977 | | pagina 13