AMSTERDAMSE BIOSCOOP BESCHERMD CARL FOREMAN TEKENT CONTRACT BIJ UNIVERSAL BESLISSINGEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN ERETEKENS RECTIFICATIE Beelwood, Illinois het 'Certificate of Creative Exellence'. Deze film toont hoe onder de Oude Maas en het Hollands Diep kokervormi- ge tunnels van een uniek ontwerp wer den gebouwd waardoor leidingen deze druk bevaren waterwegen veilig kun nen kruisen. Beide films werden in opdracht van het Nederlandse bedrijfsleven ter sti mulering van buitenlandse activiteiten geproduceerd door Mundofilm in Hil versum. Op het festival voor korte films in Oberhausen is de Nederlandse inzen ding 'De Speelmeters' van de Amster dammer Hans Hylkema bekroond met de prijs van de minister van cultuur van de Westduitse deelstaat Noordrijn- land-Westfalen. De film gaat over drie kinderen die zich in de steenwoestenij van de grote stad een kleine speelplaats verschaffen door geld te gooien in een parkeerme- ter. Hun spel wordt verstoord door een automobilist die op die plaats wil par keren, maar ze laten het er niet bij zit ten... De film wordt op dit moment vertoond in het voorprogramma bij de speelfilm 'Het Debuut' van Nouchka van Brakel. Op het Festival van didactische films in Rome is aan de Nederlandse film 'Mozart is here' van Hans Keiler de eerste prijs toegekend. Deze documentaire over het Neder lands Blazers Ensemble is met subsi die van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk vervaardigd doorN.V. Cinecentrum. Het gebouw Cinétol in de Tolstraat te Amsterdam is op de aanvullende ont- werplijst van beschermde monumenten geplaatst. Cinétol werd gebouwd in 1925-1926 als vergaderzaal van de Theosofische Vereniging naar een ont werp van architect L.C. van der Vlugt. Het gebouw is nu in gebruik als bio scoop. Volgens de beschrijving op de monumentenlijst vertoont het gebouw de trekken van de zogenaamde harde periode der Nieuwe Zakelijkheid en behoort als zodanig tot de vroegste ui tingen van deze stijl. Cinétol neemt een belangrijke plaats in in de ontwikkeling van de architectuur uit de periode 1920-1940. Hoewel de bescherming van gebouwen uit de pe riode na 1850 nog in voorbereiding is enkele uitzonderingen daargelaten is op grond van het oordeel van de Mo- numentenraad en op advies van de Raad voor de Kunst dit jongere monu ment toch onder bescherming geplaatst. De Heer Pedro Teitelbaum, vice- president van Cinema International Corporation is in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia onderscheiden met de "Order of the Rio Branco". De versierselen werden uitgereikt door de minister van buitenlandse zaken, Antonio Azeredo da Silveira. De plechtigheid werd bijgewoond door de Brazüiaanse president, Ernesto Geisel en de overige leden van het kabinet. De president van Universal Films, Ned Tanen, heeft bekendgemaakt dat Carl Foreman een exclusief drie-jarig con tract heeft getekend bij zijn maatschap pij. Deze unieke overeenkomst geldt voor een onbeperkt aantal films. Het gaat daarbij niet alleen om de bewer king van zijn eigen toneelstukken, maar ook voor scripts van anderen. Hij zal ook als producer fungeren. Foreman keerde in 1975 na 25 jaar te rug in Hollywood uit Londen. Hij schreef en produceerde daar enkele van de meest succesvolle films van Co- lumbia, zoals 'Kanonnen van Navarone' en 'Born Free'. Ernst Goldschmidt is benoemd tot vice- president en foreign manager bij United Artists, Sinds 1975 was Gold schmidt in New York international sales manager. Daarvoor heeft hij in Europa diverse functies in dienst van UA bekleed. Het laatst was hij general manager van de Franse vestiging, Les Artistes Associés. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: De Firma Luxor Theater tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanen te bioscoop-A te Venray; De Bioscoop Exploitatie Maatschappij (B.E.M.) B.V. tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop- A in de balkonruimte van het Passage theater te Arnhem; City Exploitatie Mij. B.V. tot het gaan exploiteren van drie nieuwe permanen te bioscopen-A op het balkon van het City Theater te Amsterdam. In de vergadering van 8 juni jl. heeft het Hoofdbestuur besloten de volgen de erertekens te verlenen: In goud met diamant (40 jaar) aan me vrouw L.A.M. Meyer-Havik, Bioscoop Exploitatie Mij. (B.E.M.) B.V.; In goud (25 jaar) aan de heer L. van Leeuwen, Firma Gebr. van Bommel; In zilver (10 jaar) aan de heren P. Mul der, Bioscoop Exploitatie Mij (B.E.M.) B.V.; G. Koopmans en B. Verboom, N.V. Cinecentrum. In het bijschrift van onderstaande foto, afgedrukt in het vorige nummer bij de reportage van de Hollandse dag in Cannes is een storende fout geslopen. De juiste tekst moet luiden: De heer en mevrouw Gerschtanowitz in gesprek met de heer Uges.

Film | 1977 | | pagina 14