BIOSCOOPCENTRUM CATHARIJNE: EEN COMPLEET BIOSCOPENPAKKET ONTSTAAN TWEEDE FASE Op maandag 5 september jl. vond in Utrecht de introductie plaats van het Bioscoopcentrum Catharijne. In het Radboudkwartier van het Winkelcentrum Hoog Catharijne beschikt het Wolff-concern thans over vier bioscopen met in totaal 768 zitplaatsen. Een bio scoopcentrum niet voor Utrecht alleen, maar zeker ook voor de grote regio door de uitstekende parkeermogelijkheden en de goede open baar vervoerfaciliteiten. INVALIDENTOILET VITRINES Bij de opzet van het Hoog Catharijne complex heeft de projectontwikkelaar, de Bredero Groep van het begin af aan bioscopen mee in de planning opgeno men. Aangezien men een dergelijk spe cialisme als het bouwen van bioscopen liever overliet aan een exploitant met jarenlange ervaring heeft men toen contact opgenomen met het Wolff- concern met de vraag of men daar ge ïnteresseerd was in de exploitatie van een bioscoop in Hoog Catharijne. Zo kwam in het najaar van 1973 de grote zaal Catharijne 1 tot stand. De si tuatie was toen nog zo dat de bioscoop exploitatie werd gecombineerd met de zaalexploitatie. De zaal werd overdag voor andere doeleinden gebruikt en 's avonds werden er films vertoond. Het contract waarop deze afspraak be rustte werd medio vorig jaar beëindigd, waardoor zich op dat moment de mo gelijkheid voordeed tot het inbouwen van de Catharijne 2-club in de voorma lige bovenfoyer die nu niet meer nodig was. Kerstmis 1976 was deze verbou wing, evenals de bouw van de andere bioscopen uitgevoerd onder leiding van architect M. Gerbenzon uit Leeuwar den, gereed en beschikte men over een luxe theater mer 85 comfortabele zit plaatsen. Hermee was de eerste fase af gesloten. Eind vorig jaar nam de projectontwik kelaar voor de tweede maal contact op met de directie van Catharijne 1 en 2 met de vraag of men iets zag in een uit breiding van het aantal bioscopen. Dit was nogal tamelijk eenvoudig te reali seren omdat annex de bestaande thea ters de ruimte vrij kwam die men tot voor kort gebruikt had als tekenka mers voor het hele project. Gezien de eerder opgedane ervaringen had men wel oren naar een dergelijke uitbrei ding. Het pleit was toen gauw beslecht en architect Gerbenzon, die ook al te kende voor Camera, Studio en het Concerthuis in Groningen kon met zijn deskundige staf weer aan de gang. Zo werden Catharijne 3 en 4 geboren. Twee geriefelijke bioscopen met resp. 121 en 124 stoelen. De grote zaal van Catharijne 1 De intieme Catharijne 2-club In Catharijne 3 werd een groot lucht verversingskanaal op fantasievolle wij ze Sveggewerkt' met behulp van een in blauw uitgevoerde schildering van een stadsgezicht. Catharijne 4 werd uitge voerd in groene tinten. Een bijzonderheid bij de laatste twee theaters is nog dat men als een van de allereerste bioscopen in Nederland be schikt over een volledig geoutilleerd in validentoilet. Uitgerust met een brede schuifdeur biedt de toiletruimte vol doende manoeuvreermogelijkheden voor een invalidenwagen. Er zijn spe ciale staanplaatsen voor deze wagens in de zaal aanwezig. Ook Catharijne 1 be schikt over de mogelijkheid om invali den zonder problemen te plaatsen. Vanzelfsprekend is men altijd om vei ligheidsredenen gebonden aan slechts een beperkt aantal plaatsen. Ook bij de op handen zijnde verbou wing van het Palace Theater zullen wij rekening houden met de mogelijkhe den voor invaliden, zo vertelt directeur drs. J.Ph. Wolff, zelfbestuurder van de Stichting Bio-Kinderrevalidatie in Arn hem. We zullen daar een aantal zitplaatsen demontabel maken zodat de mogelijk heid bestaat om wagentjes te plaatsen als men van te voren even opbelt. Bij de montage van de vitrines voor Ca tharijne 3 en 4 is men uitgegaan van een geheel afwijkend systeem. De vitri nes zijn betrekkelijk ondiep omdat men afgezien heeft van ingebouwde verlichting. De verlichting vindt nu van buiten af plaats met speciale spots. Om hinderlijke reflecties te voorkomen zijn de ruiten iets achteroverhellend geplaatst. De achterwanden bestaan uit met flanel bespannen metalen platen waarop het foto- en ander display-ma teriaal met behulp van kleine magneet jes wordt vastgeklemd. De heer Wolff hoopt van harte dat het hier toegepas te nieuwe vitrinesysteem meer navol ging mag vinden in belang van het be houd van de door de verhuurder be schikbaar gestelde foto's die zich maar al te vaak door overmatig punaisege- bruik in een nogal deplorabele toe stand bevinden. zie pagina 6 Catharijne 3 Catharijne 4 De ruime gecombineerde cabine

Film | 1977 | | pagina 10