MtffllIÈRCS If**M*TT***x*Tmt**Jtf*w*u*wwfwr*r mrmtmi m mm 1111 hittt PINKELTJE VAN START NIEUWS VAN POLYGOON In deze nieuwe rubriek zullen wij trachten onze lezers zo volledig mogelijk op de hoogte te houden van alle landelijke premières die plaatsvinden. Oorspronkelijke titel: Shaolin Avengers Nederlandse titel: Shaolin wrekers Land van oorsprong: Hong Kong Regisseur: Chang Cheh Producer: Shaw Brothers Hoofdrollen: Alexander Fu Sheng, Chi Kuan-Chun Uitgebracht door: Concorde Film Lengte: 2748 m. Keuring: 16 jaar Uitbrengdatum: 25-8-77 Inhoud: Karatefilm Oorspronkelijke titel: Smile Nederlandse titel: Idem Land van oorsprong: V.S. Regisseur: Michael Ritchie Producer: Michael Ritchie Hoofdrollen: BruceDern,BarbaraFeldon,Bob Fosse Uitgebracht door: The Movies b.v. Vertoningsduur: 105 min. Keuring: 16 jaar Uitbrengdatum: l-9-'77 Inhoud: Komedie Oorspronkelijke titel: Exorcist II: The Heretic Nederlandse titel: Idem Land van oorsprong: V.S. Regisseur: John Boorman Producer: Richard Lederer Hoofdrollen: Richard Burton, Linda Blair, Louise Fletcher, Max von Sydow Uitgebracht door: Warner/Columbia b.v. Vertoningsduur: 113 min. Uitbrengdatum: 15-9-77 Keuring: 16 jaar Inhoud: Duivelse film Dinsdag 6 september zijn de opnamen begonnen voor de Nederlandse familie film 'Pinkeltje' onder regie van Harrie Geelen. Producenten zijn Gerrit Visscher van Cinecentrum en P. Hans Frankfurter van Pan Film. De film gaat in de eerste helft van 1978 in première. De hoofdrollen worden vertolkt door Bob de Lange als Dick Laan, Aart Staartjes als Pinkeltje en Wieteke van Dort als Pinkelotje. Andere acteurs zijn: Lex Goudsmit, Ab Hofstee, Fred Hugas, Emmy Lopez Dias, Sacco van de Made, Paul Meyer, Wil van Selst, Jorriet Stellema. Het scenario is geschreven door Harrie Geelen op basis van de figuren uit de Pinkeltjeboeken. De film gaat over de avonturen van de kabouter Pinkeltje in de grote mensen wereld. De film zal worden uitgebracht door Concorde film Den Haag. In Polygoon Journaal nummer 37 aan dacht voor het jubileum van een Pool se Stoeterij, waar voornamelijk Arabi sche volbloeds worden gefokt. Uit Amsterdam is er een reportage over het 'Vrouwenfestival' dat voor de tweede maal in het Vondelpark werd gehouden. Uiteraard waren er merendeels vrou wen, maar toch waagde zich ook een enkele man tussen hen. En verder toont het journaal een boeiende activiteit in de Rotterdamse haven, waar men van alles in het werk stelt om deze vrij te houden van olie en andere milieu-vervuilende stoffen en materialen. In kleuren deze week een reportage over de inrichting van een aquaria-ten- toonstelling in het Haagse Onderwijs- museum. Voor de komende weken staan o.m. gepland een impressie van een Iers Mu ziekfestival in de Leidse Groenoordhal, en een reportage over de jaarlijkse gro te postduivenvlucht vanuit Orleans. 8

Film | 1977 | | pagina 13