2 FILMVERVOER GRONINGEN VERHUURKANTOREN FOUTEN ÉL&C ..&i&.£lMJM6rffN FRANSE FILMPRIJS 1977 NIEUWS VAN POLYGOON het uitsorteren van het te verzenden materiaal. De chauffeurs zitten in de tussentijd ook bepaald niet stil. In de kantine zijn zij bezig met het 'fijn'sor- teren van hun vrachtbrieven zodat die weer overeenstemmen met de volgor de van de lading. Voor de speciale route van de verhuur ders in Amsterdam bestaat ook een 'fijn'sortering om er voor zorg te dra gen dat zij zo snel mogelijk hun mate riaal weer in huis hebben. De exploitanten kunnen bij het ope nen van de loodsen op donderdagmor gen meteen terecht en het aangevraag de materiaal ligt dan voor ze klaar. Het is duidelijk dat voor het zover is er al het nodige achter de rug is. In het nachtelijk duister voltrekt zich iedere week weer opnieuw, zomer en winter, weer of geen weer een efficiënt en pri ma geolied verlopend spektakel dat zijn evenknie in Nederland niet kent. Het is de snelste dienst die Van Gend Loos op dit moment bezit. Die snel heid wordt duidelijk geïllustreerd door de onderkop van dit artikel 'Binnen negen uur van Goes naar Groningen vice versa.' Fouten kunnen natuurlijk voorkomen en zijn altijd waar ze ook gemaakt worden een groot ongemak. Uit een re centelijk door Van Gend Loos inge steld onderzoek bleek dat het fouten- percentage lag rond de 1 promille wat bij een aantal van gemiddeld 2500 stuks een zeer goed resultaat genoemd mag worden. Meestal zijn die fouten dan nog terug te voeren op een onjuist gebruik van de uniforme etiketten die ..&Q..L.D.AA.I_ speciaal voor het filmvervoer bestemd zijn. Het spreekt natuurlijk vanzelf dat het doorhalen van de plaatsnaam op een etiket en het er onder schrijven van een nieuwe bestemming fouten in de hand werkt. Maar zelfs in dat geval doet men er alles aan om het verkeerd terechtgekomen materiaal zo spoedig mogelijk op de plaats van bestemming te krijgen zodat men meestal toch op tijd over het juiste programma kan be schikken. Samenvattend kunnen we rustig stellen dat het filmvervoer een van de vele fas cinerende facetten binnen het bio scoopbedrijf is, waar maar al te gemak kelijk over heen gekeken wordt. Maar zonder deze specialistische activiteit van Van Gend Loos binnen onze or ganisatie zou het onmogelijk zijn om het publiek elke week opnieuw een goed programma aan te bieden. Het Ministère de la Culture et de L'En- vironnement/Parijs heeft bekend ge maakt dat de volgende films in aan merking zijn gekomen voor een eervol le vermelding, t.w. 'Mention de Qualité 1977': 'Hoe ik mijn verjaardag vierde' Regisseur: Otto Jongerius 'She' regisseur: Anton Kothuys 'Sportflesh' regisseur: Gerrit van Dijk De film 'Scherven' geregisseerd door Juri Voogd, is onderscheiden met de Mention de Qualité Prix ten bedrage van FF 25.000. In Polygoonjournaal nummer 39 een reportage omtrent het traditionele be vrijdingsfeest van de stad Eindhoven, ditmaal opgeluisterd door de aanwezig heid van historische legervoertuigen uit de Tweede Wereldoorlog. Voorts wordt aandacht besteed aan het verschijnen van de 10.000ste Heer Bommel- Tom Poes-strip, in aanwezig heid van de ontwerper Marten Toonder. Verder volgt het journaal President Ferrier van Suriname tijdens zijn Staatsbezoek aan Nederland; zijn eers te buitenlandse bezoek sinds de Repu bliek Suriname op 25 november 1975, onafhankelijk werd. In kleuren een verslag van de opening van het nieuwe parlementaire jaar in de Ridderzaal in Den Haag, welke door Koningin Juliana werd verricht door het uitspreken van de Troonrede, op gesteld door een, 4 maanden na de verkiezingen, nog altijd demissionair kabinet. Voor de komende weken kunnen o.m. reportages verwacht worden omtrent de rij-opleiding voor militairen in Amersfoort, het 'honden'-bestaan in Nederland en de kamernood onder stu denten.

Film | 1977 | | pagina 9