EURO 5 -DEN BOSCH VERSCHILLEN Er is een groot aantal verschillen tus sen Arnhem en Den Bosch. In de eer ste plaats is de exploitatie in Den Bosch compleet in eigen beheer. In Arnhem is het een joint-venture met de Skol Brouwerijen. In Den Bosch zal Skol wel de exploitatie van de bistro op zich gaan nemen. In de tweede plaats heeft men in Den Bosch toch weer een scheidingswand aangebracht tussen het café en het bioscoopgedeelte. Men kan het filmge- beuren wel duidelijk volgen door grote ruiten achter de bar. Op een of andere wijze zal het geluid van de film ook nog in het café gebracht worden. Daar zijn verschillende oplossingen voor denkbaar, b.v. door één of meer cen trale speakers, maar er wordt ook ge dacht aan een groot aantal koptele foons zodat men zich al naar gelang de behoefte van geluid kan voorzien. Je krijgt dan een soort fonobar-effect. In Den Bosch zijn 94 royale volwassen zitplaatsen. In Arnhem beschikt men over een aantal 'tussenstoelen' die door het voorover klappen van de rug leuning als tafeltje kunnen worden ge bruikt. In de praktijk is ons gebleken dat ze praktisch nooit als zitplaats werden ge bruikt, daarom hebben we in Den Bosch daar van afgezien, aldus drs. Sanders. Ook de opzet van het café gedeelte is in Den Bosch veel ruimer. Men beschikt daar in totaal over nog een kleine der tig zitplaatsen. De prijsstelling is ook anders van op zet. In Arnhem betaalt men f 7,50 entree en f 2,50 voor de eerste con sumptie wat die dan ook mag zijn van limonade tot whisky aan toe. In Den Bosch betaalt men f 8,50 en worden de gewone horeca prijzen berekend d.w.z. f 1,50 voor een biertje. Men mag ook rustig blijven zitten na de voorstelling en dat wordt ook meer en meer gedaan. Gewoon na de voor stelling in de bar nog een afzakkertje halen. Als de omgeving gezellig is blijft men liever nog even plakken dan dat men gaat zoeken naar een nieuwe uit- gaansmogelijkheid. Wat de buffetomzet betreft is Euro Den Bosch toch een uitschieter men heeft de capaciteit zelfs uitgebreid met een bovenfoyer omdat daar duidelijk behoefte aan bestond. De gemiddelde omzet ligt nu op f 1,60 per betalende bezoeker en dat is bepaald goed te noemen. De totale capaciteit van het gehele complex is nu zo'n 1200 zitplaatsen. De mogelijkheden zijn nog niet uitge put in dit complex maar vooralsnog denkt men in de richting van splitsing van een der zalen in de naaste toe komst.

Film | 1978 | | pagina 11