'DE STORMRAMP VAN 1953' 'LEVEN METEEN KUNSTNIER' NIEUWS VAN POLYGOON ERETEKENS Een film in opdracht van het Ministe rie van Verkeer en Waterstaat. Camera: Pim Heijtman en Rob van der Drift; geluid: Nick Meijer en Meep Mulder; produktie: Multifilm-Cinecen- trum; regie: Charles Breijer. Vertoningsduur: 1 7 minuten. Een film van Thijs Ockersen in op dracht van de Nier Stichting Nederland. De film gaat over nierpatiënten en hun mogelijkheden om een normaal leven te leiden. Bij het uitvallen van de nier functie ontstaat een opeenhoping van schadelijke stoffen die de dood tenge volge heeft. Camera: Dirk Teenstra; geluid: Hugo de Vries; produktieleidingAnke Ta verne; scenario en regie: Thijs Ocker sen. Vertoningsduur: 34 minuten. Polygoon Journaal nummer 5 toont een kinder-lettertekenwedstrijd in To kio en de geboorte vaneen 'dertienling' bij de Schotse Collie 'Eva' in Spanje. Voorts wordt in dit journaal uitgebreid aandacht besteed aan de stormramp van 1 februari 1953 en van de totstand koming daarna van het fameuze Delta plan. In kleuren deze week een reportage omtrent de fraaie klokken-verzameling in Kasteel Nederhorst. Voor de komende weken kunnen o.m. reportages verwacht worden over de opening van de nieuwe Phonogramstu- dio's in Hilversum en de Beurs Kreatief in Utrecht, gecombineerd met ambach telijk emailleren. Het Hoofdbestuur heeft in de verga dering van 6 december jl. besloten de volgende eretekens te verlenen: In goud (25 jaar) aan de heren W. Gerssen, N.V. Cinecentrum; A. Boe- ling, en A.W.H. Kommer, Bob Kom mer Studio's b.v.; WJ. Wolfs, Cineto- ne Studio's. In zilver (10 jaar) aan de dames E.P.M. Breuers-van Gulik, Bob Kommer Stu dio's b.v.; A.M. Ottema, Cinetone Stu dio's en I.Th.H.M. van den Hoogen, M.A. van Gooi en C.M.C. Cornelissen- van Daal, City Theater b.v. Eindhoven. Aan de heren W.H. Bosch, HJ. van Ee, J. Hulshof, T. Schoenmaker en P.J. Past, N.V. Cinecentrum. G.C. van Gulik en K. Rote, Bob Kom mer Studio's b.v.; R.W. van Kalleveen, Cinetone Studio's en E.D. Benéder, Warner Bros. (Holland) b.v. Op 30 november 1977 werd in kleine kring alsnog persoonlijk afscheid geno men van de heer W.F. Dubbeldeman, nadat ettelijke pogingen daartoe we gens allerlei omstandigheden steeds tot uitstel hadden geleid. De heer Dubbel deman had n.1. al in 1976 zijn functie als lid - Voorzitter van de Sociale Com missie voor het Bioscoopbedrijf neer gelegd. Hij heeft niet minder dan 25 jaar deel van die Commissie uitge maakt, waarvan de laatste 8 jaren als voorzitter. v.l.n.r.: de heren L.H. Röttger, (N. V.V. Bond-Mercurius) Drs. CA. Voskuil, W.F. Dubbeldeman, H. Miedema en J.J. v.d. Veer (Voedingsbonden E.N.V.)

Film | 1978 | | pagina 12