THE GAUNTLET' SCHIETSPEKTAKEL PANTSERBUS Op 27 februari a.s. vindt de liefdadig- heidspremière in Londen plaats van de film 'The Four Feathers'. In deze scè ne zien we Jane Seymour en Robert Powell in deze door Don Sharp geregis seerde romantische film. Overige rollen worden vertolkt door Beau Bridges, Si- mon Warden RichardJohnson. i Sinds zijn Dirty Harryfilm is Clint Eastwood voor de kassa's van de bio scopen overal ter wereld een ongeken-' de topper geworden. Vrijwel al zijn films werden ongekende successen en men noemt Eastwood dan ook wel de 'John Wayne anno nu'. Geen wonder dat deze succesacteur steeds meer zélf de regie ter hand neemt. Hij wil er immers zeker van zijn dat zijn opvallende verschijning zo wel fysiek als qua karakter in de juiste dimensies op het witte doek ver schijnt. Dat is ook het geval met Eastwood's nieuwste rolprent die in Amerika The Gauntlet heet en in Nederland vanaf 23 februari in een groot aantal biosco pen te zien zal zijn. Onmiddellijk na de Amerikaanse pre mière baarde de film opzien door de nimmer vertoonde schietspektakel sequenties, die de hoofdmoot van de film vormen. Zo wordt bijvoorbeeld een compleet landhuis waarin East wood zich met een meisje heeft ver- brogen met de grond gelijk ge maakt. En dat, terwijl Eastwood nota bene zelf bij de politie werkt. Hij wordt echter door een van zijn corrup te superieuren 'gezocht' en voelt dat aan den lijve. Met meisje in het dodelijke spel ge speeld door Sondra Locke (die, na haar rol met Eastwood in The Outlaw Josey Wales, voortdurend aan zijn zij de wordt gezien) is een gearresteerde prostituee, die door de keiharde Clint van Las Vegas naar Phoenix overge bracht moet worden. De 'aflevering' zal echter niet gemakkelijk verlopen want in de gokstad Las Vegas ontdekt Eastwood reeds dat er officieel (door de onderwereld) wordt ingezet op het falen van zijn missie. Men gokt 100 te gen 1 dat het meisje op het moment dat zij het hoofdbureau zal verlaten ter plekke dood zal neerstorten. Dan besluit Eastwood zich vastberaden door de barricaden te storten. Clint Eastwood -en Sandra Locke in actie in de nieuwe spannende film 'The Gauntlet' Onderweg naar Phoenbc worden op al lerlei manieren aanslagen op het stel gepleegd, maar ze weten in leven te blijven en groeien naar elkaar toe. Vooral nadat ze door een aantal Heli's Angels zijn afgetuigd. Uiteindelijk wordt Phoenix bereikt. Daar hoort Eastwood dat er een vol ledige tot de tanden bewapende politiemacht (compleet met machine geweren en bazooka's) op hem wacht. Als een bezetene begint hij een reisbus vol centimeters dikke staalplaten te stouwen en construeerd op die manier een ware pantserbus. Langzaam rolt de bus met Eastwood en het meisje door de afgezette straten van Phoenix... elk ogenblik kan de hel losbarsten. En dat gebeurt dan even la ter ook: de roemruchte eindscènes van 'Bonnie en Clyde' verbleken erbij.

Film | 1978 | | pagina 8