FESTIVAL IN CANNES 1978 FILMFESTIVALS 1978 IN MEMORIAM L.J.M. ROSENBOOM Hieronder een overzicht van films, welke worden gepresenteerd tijdens het offi ciële programma. Un accident de chasse, Emile Lotianu (Rusland) L'Arbre des sabots, Ermano Olmi (Italië) Midnight express, Alan Parker (Engeland) Une nuit tres morale, Karoly Mark (Hongarije) LEmpire de la passion, Nagisa Oshima (Japan). Die linkshandige Frau, Peter Handke (Duitsland) Violette Nozière, Claude Chabrol (Frankrijk) Despair, Rainer-Werner Fassbinder (Duitsland) Who'Il stop the train, Karel Reisz (U.S.A.) Cri de femmes, Jules Dassin (Griekenland) The sout, Jerzy Skolimowski (Engeland) Pretty baby, Louis Malle (U.S.A.) An unmarried woman, Paul Mazurski (U.S.A.) Los Restos de Naufragio, Ricardo Franco (Spanje) El Recurso del Metodo, Miquel Littin (Mexico) Spirale, Christol Zanussi (Polen) Ciao Maschio, Marco Ferreri (Italië) Lacomplainte de Jimmy Blacksmith, Fred Schepisi (Australië) Coming home, Al Ashby (U.S.A.) Ecce Bombo, Nenni Moretti (Italië) Los Ojos Bandados, Carlos Saura (Spanje) The last Waltz, Martin Scorsese (U.S.A.) Molière, Ariane Mnouchkine (Frankrijk) Bravo Maestro, Fjako Jklic (Joegoslavië) film surprise Fedora, Billy Wilder (Duitsland) (buiten mededinging). 16 mei 17 mei 18 mei 19 mei 20 mei 21 mei 22 mei 23 mei 24 mei 25 mei 26 mei 27 mei 28 mei 29 mei 30 mei Onderstaand volgt een overzicht van de filmfestivals die in de loop van dit jaar zullen worden gehouden, voorzover deze festivals zijn erkend door de Internatio nale Federatie van Filmproducentenorganisaties. Festivals met een competitie-element: Cannes Karlovy Vary Taormina Montreal San Sebastian Teheran Festivals zonder competitie-element: Sydney Melbourne Hongkong Tessaloniki Wenen Utrecht Londen 16 -30 mei 29 juni 12 juli 20 - 29 juli 25 augustus 3 september 9—20 september 19—30 november 2 17 juni 2 17 juni 26 juni 9 juli 25 september 1 oktober 16 24 oktober 25 oktober 1 november 15—30 november De vorenvermelde festivals hebben een algemeen karakter. Hiernaast wordt nog een aantal festivals met een speciaal karakter gehouden. Gespecialiseerde festivals met competitie-element Cork (creatief technisch) Oxford (films van bestaande werken) Gijon (kinderfilms) Triest (Science fiction) Locarno (nieuwe expressie) La Coruna) (komische films) 10 - 17 juni 18 -25 juni 24 -29 juni 8 - 15 juli 3—13 augustus 29 augustus 2 september Op 5 mei is weer een van de markante figuren uit het produktie/studiobedrijf heengegaan: L.J.M. Rosenboom, Bob by voor de vakgenoten, in de leeftijd van 74 jaar. De crematie vond onder grote belang stelling van vrienden en bekenden plaats op 10 mei in Amsterdam. De overledene is zijn loopbaan begon nen als reclamefotograaf en deed in 1933/34 zijn intrede in het filmbedrijf als still fotograaf, waarna hij tot het uitbreken van de tweede wereldoorlog bij talrijke korte en lange Nederlandse filmprodukties betrokken raakte. Vooral met wijlen Rudy Meyer werkte hij veel samen. In de oorlog werd Bobby als verzets man opgepakt en o.a. in Duitsland ge vangen gezet. Hij wist de oorlog echter te overleven en kreeg daarna de gele genheid om samen met wijlen Mr. H.B. F.J.A. Peters zijn schouders te zetten onder de herinrichting van de Cinetone Studio's. De studio's waren door de bezetters totaal ontmanteld en er was in die tijd weinig bruikbaar materiaal voorhanden. Toch slaagde men erin een redelijk ingericht studiobedrijf tot stand te brengen, dat voor alle fil mers als onafhankelijke werkplaats fungeerde. Hij werkte vervolgens als produktie- leider, coördinator, studioleider en wat al niet meer, mee aan talrijke Neder landse en buitenlandse filmprodukties. Van de oudere Nederlandse films waar in hij een flink aandeel heeft gehad, kunnen genoemd worden: Trein 10.32; Sterren stralen overal; Dorp aan de rivier; De overval; De vliegende Hol lander, Ciske de Rat, Kleren maken de man, enz., enz. Hij bouwde in binnen- en buitenland als studiomanager een grote faam op

Film | 1978 | | pagina 7