Regisseur/producent Henk van der Linden voltooide onlangs zijn vijfendertigste jeugdfilm, getiteld 'Billy Turf, het dikste studentje ter wereld'. De hoofdrollen worden gespeeld door Tom Janssen, Jan Kruyk, Frans Keulen, Hub Consten, Claire Leistra en Cor van der Linden. De film is gemaakt naar de ver halen uit de bekende stripboe ken, die verschenen zijn bij Uitgeverij Oberon in Haarlem. De film zal door Gofilex in roulatie worden gebracht. DICK LAAN FILMFONDS IN OPRICHTING NIEUWS VAN POLYGOON Naar aanleiding van de première van de film 'Convoy', die op 10 augustus door City Film Distribution in meer dan twintig steden wordt uitgebracht, heeft er vanaf 2 augustus een reusachtige truck door ons land gereden langs de pleisterplaatsen voor vrachtwagen chauffeurs. Het geheel vond plaats in samenwerking met het VARA- programma 'Truck'. In zeven steden vond een gratis première plaats voor Nederlandse truckchauffeurs en hun familieleden. De film werd geregisseerd door Sam Peckinpah. In de hoofdrollen: Kris Kristofferson, Ali MacGraw, Burt Young en Ernest Borgnine. Producer: Robert M. Sherman. Tijdens een bijeenkomst op 19 juli ten huize van mevrouw Tine Laan-de Vries in Heemstede, weduwe van de auteur filmer Dick Laan is het besluit geno men om te komen tot het stichten van een filmfonds. Uit dit fonds kunnen kosten worden bestreden die verbon den zijn aan het conserveren en toegankelijk maken van de 24 speel films en 29 documentaires die Dick Laan tussen 1917 en 1948 heeft ver vaardigd. In verband daarmee heeft zich een werkcomité gevormd waarin o.a. zitting hebben Dick Boer, film- publicist, en uitgever-in-ruste, P. Hans FrankfurtPier en Henk de Smidt, als medewerker van het Nederlandse Film museum en verantwoordelijk voor de opslag van een gedeelte van het Dick Laan-filmbestand. Begin oktober zal een vouwblad ver schijnen dat nadere bijzonderheden be vat over het Dick Laan-filmfonds. De genen die dit fonds steunen zullen een heel toepasselijk geschenk ontvangen. Maandagavond 18 december, de dag waarop Dick Laan 84 zou zijn gewor den, zal er een openbare bijeenkomst worden gehouden waar een aantal films van Dick Laan wordt vertoond en het filmfonds officieel van start zal gaan. Het secretariaat van het Dick Laan-filmfonds is gevestigd aan het adres Koningin Julianastraat 7 in Castricum. In journaal no. 33 wordt een terug blik gegeven op het leven van Paus Paulus VI, die op 80jarige leeftijd, na een pontificaat van 15 jaar, over leed. Aandacht wordt voorts besteed aan een Nederlander met een ongewone, maar interessante hobby: het af schieten van miniatuur-raketten. Tenslotte een reportage over mens en dier in het Nederlandse circus 'Mik- kenie'. Voor de komende weken zijn onder meer reportages gepland over het wel en wee in de dierenkennels tijdens de vakantieperiode en over het Europe se Ruimtevaart Centrum van de ESA in Noordwijk. 3

Film | 1978 | | pagina 9