Wageningen dubbel goed bediend DE KIJKDOOS DE KIJKDOOS EIGEN ARCHITECT Nadat het Wageningse publiek jarenlang verstoken is geweest van een adequate bioscoopvoorziening, zijn in een tijdbestek van een maand twee riante theaters geopend. Immers, meer dan 2 a 3 filmavonden per week kon de heer Duiveman in De Junushoff niet aanbieden. Een 'storende zaak, niet alleen voor de bioscoopbezoeker in Wageningen, maar nog meer voor de heer Duiveman zelf. Daarom kon hij het vol houden zeven lange jaren te blijven vechten voor zijn ideaaleen nieuw klein theater, dat 'De Kijkdoos' zou gaan heten, op de plaats waar eertijds een kegelbaan gesitueerd was en waar een volledig weekpro- gramma kon worden aangeboden. Hetzelfde slechte filmklimaat gaf ook een volledige ommekeer aan het leven van twee Wageningse studenten, Gerben Kuipers en Louis Bouten. Hobby werd beroep. De studie is aan de kapstok gehangen en samen zijn zij gastheer in hun in het autovrije winkelgebied gelegen Molenstraattheater. De heer Duiveman heeft gelijk ge kregen. En de gemeentelijke autori teiten die jarenlang een hard hoofd hadden in de vestiging van een nieuwe bioscoop gelukkig ongelijk. De Kijk doos is inmiddels geen luchtkasteel meer maar een op stevige fundamenten gegrondvest theater. Met duidelijke be staansrechten. Want dagelijks consta teert de heer Duiveman dat tot nu toe onbekende bezoekers plaats nemen in de 66 stoelen van de bioscoop. En het vanouds bekende "Junushoff- publiek" blijft ook komen. Het slechte filmklimaat in Wageningen is voorgoed verleden tijd. Dat wordt ook duidelijk uit de positieve opstel ling van de filmverhuurkantoren. De Kijkdoos ligt in feite gescheiden van de bestaande zaal, hoewel de in gang en de kassa gemeenschappelijk zijn. Via een gang bereikt men de ge zellige foyer, die met z'n bar met krukken en met z'n houten wanden en plafond als het ware uitnodigt tot het drinken van een drankje. Tussen de foyer en de zaal ligt de cabine, die via grote deuren recht streeks op de foyer uitkomt. Hierin staat een vol-automatische FP 30 no rewind projector opgesteld. De sobere doch knusse zaal, in de kleu ren bruin, beige en oranje, is voorzien van Point stoelen met een bruin ge ruite bekleding. De vloerbedekking plus één lange wand zijn effen oranje. De andere lange wand is uitgevoerd in met jute bespannen panelen, om en om bruin en beige. De hele omgeving is ontsproten aan het brein van de heer Duiveman zelf. Hij heeft daarbij dan ook geen archi tect ingeschakeld, omdat hij bang was dat die zijn ideeën toch niet op de juiste manier zou kunnen vertalen. Hij heeft tijdens de bouw voortdurend als zijn eigen opzichter gefungeerd. Intensief overleg met de aannemer en schetsjes op kleine vodjes papier

Film | 1979 | | pagina 8