MOLENSTRAATTHEATER VAN FILMGEK NAAR FILMVERKOPER hebben voor het tastbare resultaat gezorgd. Uitgangspunt was en is nog steeds een optimale verzorging van het publiek. Men moet het gevoel hebben een avondje uit te zijn. En dat is veel meer dan een filmver toning alleen. Direct contact met het publiek een constante begeleiding van de dagelijkse werkzaamheden vindt de heer Duiveman dan ook van het grootste belang. Plus diversiteit in de programmering. Ieder genre film heeft zijn eigen publiek. De heer Duiveman geeft graag ieder het zijne. En dat dat op op prijs gesteld wordt, bewijzen de resultaten, die week na week weer tot tevredenheid stemmen. Zelfs ondanks de barre weersomstandigheden van de laatste maand. "Zelfs het met z'n allen glijen naar de bioscoop blijkt een pret je te zijn" grinnikt de heer Duive man. En in z'n hoofd gonst het al weer van de nieuwe plannen. Linksboven: De Kijkdoos heeft een uitnodigende foyer met bar en een eerlijke houten wand en plafond Linksonder: De dubbele deuren maken de cabine met de Phlips FP 30 gemakkelijk toegankelijk Onder: Het warme interieur met de origineel beklede stoelen De foyer van het Molenstraattheater lijkt meer op een gezellig filmcafé Zo kan in het kort de historie van Ger- ben Kuipers en Louis Bouten, tezamen vormend de directie van Phoenix Film. exploitante van het Molenstraatthea ter, worden samengevat. In 1974 waren ze nog gewoon twee studenten met een gemeenschappelijke hobby: film. En daar was Wageningen slecht mee bedeeld. Het logische ge volg: aansluiting bij de 28 jaar oude Filmliga. Vier jaar van intensief Ligawerk volgden. Maar op den duur was dit toch niet bevredigend. En toen de kansen kwamen om een pand in de Molenstraat te kunnen huren en de Gemeente Wageningen bereid bleek daaraan medewerking te verlenen, grepen Kuipers en Bouten die kans. Ze besloten de studie te rui len voor de "echte" bioscoopexploita tie. Vrienden en kennissen werden inge schakeld. Een periode van 8 maanden slavenarbeid volgde. "Het domme werk hebben we allemaal zelf gedaan" zegt Gerben Kuipers voldaan. En sinds 24 november 1978isbijhetMolenstraat- theater in vol bedriji. Met dagelijks 2 avondvoorstellingen, twee keer per week een nachtvoorstelling en op woensdag en zaterdag een kindermati nee. "We proberen zoveel mogelijk een familiebioscoop te zijn, in die zin dat de verschillende gezinsleden allemaal op gezette tijden hun "eigen" film kunnen gaan zien". Tijdens ons bezoek waren we er ge tuige van dat de jeugd inmiddels de weg naar de bioscoop heeft gevonden.^- De efficiënte cabine met de Bauer-uitrusting

Film | 1979 | | pagina 9