Grand Theater nieuwe stijl GRAND THEATER - AMERSFOORT Donderdag 7 december 1978 was het dan zo ver. Na een intensieve verbouwing in fasen, zie Film 17, 4 augustus 1977, is de grote veran dering van schouwburg naar een complex met vijf bioscoopzalen offi cieel voltooid. Onder buitengewoon grote belangstelling van vele be- drijfsgenoten en andere relaties bracht Jogchem's Theaters hiermee het eigen bioscoopbestand op 57. PARADEPAARDJE Het Grand Theatre schouwburg annex bioscoop Grand Theater een complex met vijf bioscopen Op het eerste gezicht zou men zich kunnen verbazen over het feit dat men hier zo lang aan het verbouwen is ge weest. Dat is iets dat men bepaald niet gewend is van het Jogchem's concern, dat er over het algemeen iedere keer weer in slaagt om in een recordtijd een volledig nieuw complex te realiseren of een complete renovatie laat uitvoeren en voltooien voordat men goed en wel beseft dat men er werkelijk aan de gang is. Men was echter van mening dat tal van andere verbouwingen in het land prioriteit verdienden boven de uit eindelijke face-lift van de gevel die de algehele verbouwing moest afronden. Bovendien zijn er bij deze laatste ver bouwingsfase nog meer gemeentelijke autoriteiten betrokken dan anders reeds het geval is. Uiteindelijk was het Grand Theatre een uniek gebouw in het recre atiepatroon van heel Amersfoort en omgeving. Vanzelfsprekend werd dit door de directie wel degelijk beseft en men voelde zich dan ook verant woordelijk voor een groot aandeel in het amusementspatroon van de eigen gemeentenaren. Men wilde hier het pa radepaardje realiseren voor het hele concern. De overzichtelijke entreehall Onder leiding van architect H. Beitier uit Hoevelaken is men er dan ook in geslaagd om van dit technisch moeilijke gebouw een volwaardig en een aan de meest moderne eisen voldoend complex te maken.

Film | 1979 | | pagina 6