GROTE ZAAL ROYAAL MAAR INTIEM Grand 1 Men heeft bij deze intensieve verbouw ing als het ware van boven naar beneden gewerkt. De eerste wijziging in het ge bouw was de inbouw van Studio G als art-house bioscoop. Deze is thans om gedoopt in Grand 5. De voormalige foyer met de warme lambrizeringen werd Grand 4. Vervolgens kwam het grote karwei: het opsplitsen van de grote toneelzaal in drie bioscopen. Daartoe werd het balkon 'doorgetrok ken' en ontstond een nieuwe grote zaal, Grand 3, met 392 zeer ruim geplaatste comfortabele stoelen. Daaronder kon dan de splitsing plaatsvinden van de benedenzaal in twee bioscopen met elk 151 zitplaatsen respectievelijk Grand 1 en 2. Het totale complex kan nu in één serie voorstellingen 823 bezoekers her bergen, die door de ruime keuzemoge lijkheid zeker iets van hun gading kun nen vinden. Bij de uitbreng van 'grote' films bestaat er ook de mogelijkheid van interlock tussen de zalen 1, 2 en 3. Op 12 juli a.s. zal de elfde James Bond-film, 'Moon- raker' op deze manier in première gaan in Amersfoort. Wat de bezoeker aan het nieuwe Grand Theater meteen moet opvallen bij het betreden van het complex is de gezellig heid. Vaak komt het nog voor dat in Overweldigende drukte bij de opening Grand 3 Grand 2 hele grote bioscoopcomplexen men zich gauw verloren voelt als het niet echt nagenoeg uitverkocht is. Door de speelse werking van kleuren en materi alen, de bijzondere opstelling van het kassablok is ook de grote benedenfoyer nooit ongezellig. Doordat men toch al tijd te maken heeft met de grondstruc turen van het oorspronkelijke gebouw is er heel wat inventiteit en denkwerk voor nodig om er iets bijzonders van te maken dat bovendien aan de eisen van het publiek, de opdrachtgevers en de lokale overheden voldoet. Het is geen kruip-door-sluip-door-gebouw geworden, maar op diverse plaatsen vindt men bordesjes en tussenniveaus, die de oorspronkelijke massaliteit van het bouwwerk knap camoufleren. Samenvattend kunnen we vaststellen dat Jogchem's Theaters 100% geslaagd is in de bedoelingen die men had met het gebouw en verwachtingsvol kunnen we uitkijken naar het werk dat dezelf de architect zal verrichten bij de reno vatie van Euro in Den Haag. De gecombineerde cabine van zaal 1 en 2

Film | 1979 | | pagina 7