OSCARS WEER UITGEREIKT in april vond in het Tuschinski Theater in Ams terdam een groot Belgisch gala plaats ter gelegenheid van de première van de nieuwe Nederlandse speel film 'Mijn vriend of het verborgen leven van Jules Depraeter'. Op de foto onder regisseur Fons Rade makers met Pleuni Touw en Peter Faber. Onder: nog twee sfeerbeelden van het overvolle Tuschinski na afloop van de film, waar men vergast werd op oesters en champagne. ciale ere-Oscar uit handen van veteraan-acteur John Wayne, voor zijn complete werk als filmacteur. De schepper van de tekenfilm-figuur Woody Woodpecker, Waker Lantz kreeg de tweede ere-Oscar. Voor de beste kostuums werd Anthony Powell onderschei den voor 'Death on the Nile'. 'The deer hunter' sleepte ook nog Oscars in de wacht voor de beste geluidskwaliteit en voor de beste regie van Michael Cimino. 'Midnight Express' kreeg twee Oscars voor de beste muziek van Giorgio Moroder en voor de beste voor de film bewerk te verhaal van Oliver Stone. Tot de beste song werd uitgeroepen 'Last dance' uit de dis- cofilm 'Thank God it's friday'. De Oscar voor de beste muziekbewerking gingnaarjoe Ren- zetti voor Buddy Holly's liedjes in 'The Buddy Holly Story'. De tekenfilm Oscar wasvoor 'Special Delivery'. 'Teenage father' was de beste korte film. De twee documentaires 'Scared Straight' en 'The flight of the Gossamer Condor' verwierven ook een Oscar. 'Heaven can wait' werd onderscheiden als best verzorgde film en 'Superman' kreeg een Oscar voor de knapste staal tjes op visueel gebied. Maggie Smith met haar Oscar

Film | 1979 | | pagina 8