Bond present op Casa Nova'79 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 14 27 juli 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Bond present op Casa Nova '79 pagina 1 Produktie pagina 2 Nieuwe films pagina 4 Bondsnieuws pagina 6 Premières pagina 8 In het Ahoy-complex in Rotterdam zal van 24 augustus tot en met 2 september een groots opgezette 'vrijetijdsbeurs' plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling dat het de eerste van een jaarlijks terugke rend nationaal evenement voor jonge of zich jong voelende mensen zal worden. Een combinatie van beurs, festival, expositie en theater is een korte, maar niet alles omvattende beschrijving van deze manifestatie, welke alle Ahoy Hallen, het Aloy Sportpaleis en een aantal aangebouwde paviljoens zal gaan bestrijken. Op een bijzondere wijze zal onze organisatie zich daar presenteren: op een zevental punten verspreid over het gehele beursterrein zal in samenwerking met het maandblad 'Première' een aantal, moderne soort uitgave, van de Amsterdamse 'peperbus' worden opgesteld, daarin zijn monitoren gebouwd die permanent trailers, production- reels en clips zullen vertonen van nieuwe speelfilms die in de loop van dit jaar nog verwacht worden. Bovendien zal maandag 27 augustus geheel in het teken van de film staan door een aantal bijzondere acti- viteiten De beursbezetting in de expositiehallen, welke tijdens Casa Nova door middel van aankleding en belichting ingrijpend van gezicht ver anderd zijn, zal onder andere de volgende items en branches omvat ten: film, muziek, reizen, viewdata, mode, galeries, alternatief circus, fo tografie, show, turnen, voeding, wonen, literatuur, wintersport, ballet, holografie, mime, jogging, audio, video, tennis, cabaret, exposities, zeilsport, strips, kunstnijverheid, moderne kunst. Op vijf over het complex verspreide podia zal een omvangrijk, dage lijks wisselend programma gepresenteerd gaan worden uitgevoerd door nationaal en internationaal bekende artiesten (muziek, mime, show, cabaret, toneel). Uiteraard zal ook het medium film vertegen woordigd zijn. Beursbezoekers kunnen deze voorstellingen en uitvoeringen, welke meerdere malen per dag plaatsvinden, gratis bijwonen. Elk van de 10 dagen heeft een hoogtepunt in de vorm van een optre den of uitvoering van een internationaal hoogaangeschreven act, show of ensemble uit te voeren voor 8000 toeschouwers in het Ahoy Sportpaleis. Op het gebied van film, mode, sport, show en disco zijn alleen 's werelds grootsten te verwachten onder anderede Amerikaan se zanger dichter Randy Newman begeleid door het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Bezoekers van deze acts hebben gratis toegang tot het beursgedeelte. Voor de eerste Casa Nova is het thema 'Living in the USA' gekozen. Amerikaanse artiesten, kunst, uitvindingen en in Nederland nog on bekende produkten op het gebied van vrije tijd, techniek, sport en cultuur zijn veelvuldig op genomen in de programmatie en exposities. Officiële bekendmaking van het evenementprogramma en start voor verkoop toegangsbewijzen zal ongeveer 4 weken voor het evenement aanvangen. FILM 5 Bij de voorplaat: Richard Kiel alias 'Jaws' uit de nieuwe Bond-film 'Moonraker' was met zijn 'filmliefje' Blanche Ravalec te gast in het Amsterdamse Tuschinski Theater.

Film | 1979 | | pagina 5