CURSUS AUTOMATISERING BESLISSING COMMISSIE NIEUWE ZAKEN INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER OPERATEURSCURSUSSEN OPSPORING VERZOCHT FRANSE FILMPRIJZEN Langs deze weg zij er nogmaals aan herinnerd dat het de bedoeling is, om, bij voldoende belangstelling, in het komende najaar voor de 4e maal een C-cursus van start te laten gaan. Zoals bekend leidt deze dagcursus op voor het verkrijgen van het diploma C. De leerstof heeft uitsluitend betrekking op geautomatiseerde projectie-installa ties en omvat onder andere een gericht electronica practicum in de Electro Technische School te Amsterdam. De lessen plegen eenmaal per 14 dagen op dinsdag te worden gehouden en de totale cursusduur beloopt ongeveer eenjaar. Om tot de cursus te worden toegela ten moet men tenminste in het bezit zijn van het operateursdiploma B of door middel van een toelatingsexamen kunnen aantonen over voldoende ken nis te beschikken van de beginselen der electro-techniek en versterker-tech niek. Het cursusgeld bedraagt f 175,— in totaal. Aangezien het aantal geautomatiseerde bioscopen de laatste jaren zeer sterk is toegenomen, zo sterk dat 'men zelfs bijna zou kunnen zeggen dat het gehe le bedrijf is geautomatiseerd, geloven wij dat er zeker behoefte bestaat aan een 4e cursus, wetende dat er tot dus verre nog geen 50 C-diploma's zijn af gegeven. Indien U derhalve in Uw bedrijf gega digden voor deze cursus heeft, ver zoeken wij U dit aan het secretariaat van het Opleidingsinstituut te laten weten. Zodra tenminste 15 cursisten beschikbaar zijn, kan met de cursus worden begonnen. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Tuschinski Theaters B.V. tot het gaan exploiteren van twee nieuwe perma nente bioscopen-A (Alhambra 1 en 2) te Rotterdam. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmtitels waarvoor inschrijving is verzocht: rechten: Porno heit de klok (Teenage stepmother) Dracula (Dracula) Met jouw tanden in mijn nek (Fearless vampire killer) Gevleugelde dood (Nightwing) Mannen van staal (Steel) Spel voor aasgieren (Game for vultures) Dodelijke omhelzing (The last embrace) Een stel rare vogels 1) (La cage aux folies) The visitor (The visitor) Emmanuelle en de blanke slavinnen (Emmanuelle and the white slave trade) Porno in het Pentagon (The Senator's daughter) Onverzadigbare wellust (Chaleurs intimes) Louis de Funeès, de keizer van de lach (L'empereur du rire) Dam-doorbraak (Flood) The main event (The main event) De navolgde filmtitel is vervallen: 1) Een kooi met rare vogels Naam houders exploitatie rechten: Filmmij 'Amsterdam' C.I.C. Columbia Nova Pearl Films Spiendal Univ. F.A. Warner Zoals te doen gebruikelijk zal in de eerste helft van september wederom een schriftelijke operateurscursus be ginnen. Deze cursus leidt op voor het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat, dat jaarlijks wordt afge nomen. De cursus omvat 33 lessen, waardoor de cursusduur, inclusief vakanties, ongeveer 1 jaar bedraagt. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar bij het Opleidingsinstituut, waar van het secretariaat op het Bondsbu reau is gevestigd. Op 4 juli jl. is vanuit Cinema De Waegh in Enkhuizen een kopie van de speel film 'French Blue' met bijwerk terug gestuurd naar City Film Distribution. De film is echter nooit in Amsterdam aangekomen en ook expediteur Van Gend Loos heeft niets teruggevon den. Mocht de film per abuis bij een van onze exploitanten zijn terechtgekomen, dan wordt hij vriendelijk verzocht zich met City in verbinding te stellen. In Parijs heeft het Centre National de la Cinematographie (Ministère de la Culture et de la Communication) de onderstaande onderscheidingen be kendgemaakt: De Mention de qualité prix van FF 10.000 voor de film 'De Elek- triseermachine van Wimshurst', ge regisseerd door Erik van Zuylen en geproduceerd door Horizon Films. Voorts de Mention de qualité voor de films: 'Absurd', regie Zaev Nirn- berg, produktie Arti Koot-Connection Films, en 'Oh my Darling', regie Börge Ring, produktie Nico Crama.

Film | 1979 | | pagina 9