BIO HEEFT ONS NODIG Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 21 21 december 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Bio heeft ons nodig pagina 1 Produktie pagina 3 Nieuwe films pagina 4 Sociaal pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 In de maand december klinkt traditiegetrouw voor de tweede maal in het jaar het vertrouwde gerammel van de Biocollecte-bus in zo'n vierhonderd bioscopen in ons land. Rond Pasen en Kerstmis wordt nu ruim vijftig jaar een beroep gedaan op de bioscoopbezoeker om een kleine bijdrage te doen. Niet dat er in die vijftig jaar niets ver anderd is. Integendeel, er heeft zich een geweldige ontwikkeling voorgedaan in die tijd. De oorspronkelijke opzet van het gehele Nederlandse bioscoopbedrijf was om te komen tot de oprichting van een vakantie-oord voor bleekneusjes en dat kwam er in de vorm van het grote buiten Russenduin in Bergen aan Zee. Tot 1967 is dat allemaal in stand gebleven. Maar een kleine tien jaar eerder in 1958 werd door de toenmalige voorzitter de Nederlandse Bioscoopbond reeds de eerste steen gelegd voor een nieuwe behuizing in de gezonde bossen bij Arnhem. Dat moest geen tehuis worden voor bleekneusjes. Het doel werd duidelijk bijgesteld, men zou zich sterk gaan maken voor het gehandicapte kind. En nog niet eens zo geheel lang geleden is dat ook in de naam tot uitdrukking gekomen: De Stichting Bio Vacantie-oord werd Stichting Bio Kinderrevalidatie. Nu kan je je natuurlijk gaan afvragen of het nog wel zo nodig is om voor dat doel collectes in de bioscopen te houden, tenslotte leven we in een land waar alles van de wieg tot het graf dik voor elkaar is. Geneesheer-directeur F.B. Venema vindt dat een begrijpelijke vraag en verduidelijkt: "Wij hebben hier een revalidatiecentrum met een eigen manege, een eigen orthopedische werkplaats en daar hoeft financieel gesproken zich niemand druk om te maken, dat loopt uitstekend. Maar er is nog zoveel meer en dat wordt nu juist niet door overheidsgelden gedekt. Wat we nu willen is, om het heel simpel te stellen, voorzieningen die het leefklimaat van het gehandicapte kind verbeteren. We willen ook onderzoek doen waarvoor geen andere middelen te vinden zijn. Al dat soort zaken betalen we uit de opbrengsten van de Bio-collectebus". FILM Bij de voorplaat: Het gangbeeldonderzoek is een van de projecten die bij Bio geëntameerd konden worden, mede dankzij de bekende bioscoopcollecte

Film | 1979 | | pagina 7