2® (teg 2® 65-PLUSSERS EN DE ZIEKTEWET CURSUS AUTOMATISERING LOONPAUZE-BESLUIT BEËINDIGING LIDMAATSCHAP 1. Hair 2. Alien 3. Grijpstra en de Gier 4. Kort Amerikaans 5. Escape from Alcatraz 6. The wanderers 7. The warriors 8. Apocalypse now 9. Quadrophenia 10. The wiz 11. Moonraker 12. Gone with the wind 13. The main event 14. Die Ehe der Maria Braun 15. Meat balls 16. La Luna 17. Body love 18. Lord of the rings 19. Préparez vos mouchoirs 20. They called him bulldozer Tot voor kort gold de bestaande ziek tewetregeling ook voor 65-plussers. Het kon daardoor gebeuren dat ie mand die na zijn 65e jaar bleef werken en daarna arbeidsongeschikt werd, naast zijn AOW en eventueel pensioen ook ziektegeld kreeg uitgekeerd, over eenkomstig de geldende CAO-regels. Dit werd door de overheid teveel van het goede gevonden. Per 1 januari is de desbetreffende wet gewijzigd en bestaat er na het berei ken van de 65-jarige leeftijd geen recht meer op uitkering ingevolge de ziekte wet. Men behoeft dan ook geen premie meer te betalen. Maardit betekent helaas niet, dat nu ook de bestaande regeling in het bedrijfsleven automatisch dienovereen komstig zouden zijn aangepast. Als dus in onze bedrijfstak een nog wer kende 65-plusser ziek wordt, dan moet ingevolge de CAO het netto inkomen gedurende 12 maanden worden door betaald! De volle loonkosten komen nu voor rekening van de werkgever. Uiteraard zal er bij de komende CAO- onderhandelingen naar worden ge streefd de desbetreffende bepaling ge wijzigd te krijgen, maar in afwachting daarvan dient de werkgever zich te realiseren, dat voor 65-plussers het loon tijdens arbeidsongeschiktheid ge heel voor zijn rekening komt. Voor niet CAO-medewerkers geldt, dat volgens artikel 1638 c van het BW het loon bij arbeidsongeschiktheid nog ge durende betrekkelijk korte tijd ver schuldigd is. Volgens recente uitspraak van de Staatssecretaris van Sociale Zaken, zou dat in dit geval 6 weken zijn. Daar het een zeer riskante zaak is om niet verzekerd te zijn tegen ziekte kosten, lijkt het wel raadzaam de be trokken werknemers die verplicht ver zekerd waren, te adviseren een vrijwil lige verzekering af te sluiten. Het is de bedoeling om bij voldoende belangstelling in de komende maanden voor de vierde maal een C-cursus van start te laten gaan. Zoals bekend is dit een mondelinge cursus die eens per 14 dagen op dinsdag in Amsterdam wordt gegeven en die geheel is gericht op ge automatiseerde projectie-installaties. Er wordt les gegeven in de Electro Technische School te Amsterdam, al waar ook een modern electronica prac ticum is ingericht. Deze cursus duurt ongeveer een jaar met inbegrip van praktijkdemonstraties door de leve ranciers van projectie automaten. Het lesgeld zal in totaal f 200,— per per soon gaan bedragen. Nadere gegevens zijn verkrijgbaar bij het secretariaat van het opleidings instituut, dat op het Bondsbureau is gevestigd. Onder bovengenoemde benaming heeft de Minister van Sociale Zaken op lOja- nuari een besluit afgekondigd dat in houdt, dat de lonen voor de duur van twee maanden niet verhoogd mogen worden. In de wandeling wordt gespro ken over het bevriezen van de lonen voor twee maanden. Een uitzondering is gemaakt t.a.v. de periodieke looncompensatie. Zoals reeds op 10 december per circulaire aan het bedrijf werd medegedeeld be droeg deze compensatie per 1 januari 1980: 2,54% met een minimum van f 50,80 per maand. Ook de verhoging van het wettelijk minimumloon met ca. 2% per 1 januari tot f 1.826,50 per maand (circulaire van 17 december) valt buiten de maatregel. Voor het overige moeten de lonen, ook al zouden er andersluidende af spraken bestaan, voorlopig tot 12 maart 1980 ongewijzigd blijven. Dit geldt tevens voor toeslagen, overwerk en andere uitkeringen die van het loon zijn afgeleid. Nadere berichten volgen te zijner tijd. Wegens verlies der vereisten is, op grond van artikel 7 b der Statuten, het lidmaatschap van B.V. Exploitatie Mij. Lido te Utrecht geëindigd per 12 de cember 1979.

Film | 1980 | | pagina 10