Zesvoudig wereldkampioen kara te Chuck Norris speelt de hoofd rol in de film 'The Octagon', daarbij geassisteerd door o.a. Carol Bagdasarian en Lee van Cleef De film werd geregisseerd door Eric Karson en wordt in Nederland gedistribueerd door City Film Distribution. toen de bloemen die we ter gelegen heid van de opening kregen, uitge bloeid waren". En op regelmatige af standen treft men in de zaal uit de kluiten gewassen afvalbakken aan. Dit onder het motto "heropvoeding". Immers, gezien de verwaarloosde staat, waarin het theater zich al geruime tijd bevond, nam het publiek het ook zo nauw niet meer met het deponeren van zijn rommel. Men scheen zelfs hele ta fels mee de zaal in te slepen om flessen en glazen kwijt te kunnen. Dit soort toestanden behoren nu wel tot het ver leden. Hoewel enig verscherpt toezicht op het verbod flessen de zaal mee in te nemen wel een tijdje aan de orde is ge weest. Ook dit probleem is echter op vriendelijke wijze opgelost. Op dit moment verzorgt de bioscoop 11 voorstellingen per week. Van vrij dag tot en met zondag wordt een vol ledig programma afgewerkt. Op woens dagmiddag is er een kindermatinee. "Dan houden we meteen onze schoon maakbeurt". Want ook dat doen de dames zonder hulp van derden. De dinsdagavond wordt gebruikt voor de vertoningen van meer bijzondere films, vaak op verzoek. Deze avond is ook voor het café druk, omdat dan een plaatselijke biljartclub een erfenis van vroeger tijden, waarmee de dames overigens geen moeite hebben zijn vaste avond heeft. Voor de programmering heeft het jScala Theater een boekingsovereen komst met een concern gesloten. Op deze manier beschikt Medemblik ondanks zijn D-status toch vrij snel over recente publieksfilms. Wat in eerste instantie een sprong in het diepe leek, heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een verzorgde en goed lopende bioscoopexploitatie in een stad die daar de laatste tijd min of meer van verstoken was. En die dat dan ook duidelijk op prijs stelt. Nu Ronald Reagan als presidentskandi daat veelvuldig "optreedt" voor de Amerikaanse televisie, heeft Universal gemeend de aandacht weer te moeten vestigen op zijn vroegere acteurspres taties. Tijdens de MIFED werden vier films aangeboden, gemaakt tussen 1950 en 1964: "Louisa" (1950), "Bedtime for Bonzo" (1951), "Las and Order" (1964) en "The killers" (1964), in welke laatste film Reagan de rol van 'bad guy' toebedeeld kreeg. De organisatie van het Filmfestival in Cannes heeft Michel P. Bonnet op dracht gegeven een reorganisatie-opzet te maken voor de filmmarkt en de dis tributie van de toegangskaarten. Hij zal zich ook bezig moeten gaan houden met onderhandelingen betreffende hotel- en restaurantprijzen, taxitarie ven en in het algemeen met die onder nemingen die handel drijven met de festivalgangers. Hoewel Bonnet verbonden is aan de Bernard Chevry Organisatie, die o.a. de MIP-TV-markt en de MIDEM muziek- en grammofoonplaten markt verzorgt, heeft festivaldirecteur Robert Favre Ie Bret uitdrukkelijk medegedeeld dat de opdracht aan Bonnet persoonlijk is verstrekt. George Cukor is door MGM aangetrok ken voor de regie van "Rich and Famous". Cukor is daardoor met zijn 81 jaar waarschijnlijk de oudste regis seur die ooit voor een major company een film maakte. Hitchcock was ten tijde van zijn dood 80 jaar en ook Bunuel is op dit moment 80 en ook niet actief bezig. Cukor begon zijn carrière in 1929. Zijn laatste (TV) film maakte hij op 70- jarige leeftijd. De Cannon Group Menahem Golan, Yoram Globus en André Djaoui kondigt met grote advertenties aan dat onze eigen Sylvia Kristel de titelrol zal gaan vervullen in de verfilming van D.H. Lawrence's klassieker "Lady Chatterley's lover". De regie is in handen van Just (Emma- nuelle) Jaeckin en de wereldpremière is gepland tijdens Cannes 1981. Op 20 oktober jl. zijn in Frankrijk de opnamen begonnen voor een nieuwe film over het leven van Coco Chanel. De film is gebaseerd op het boek van Claude Delay getiteld "Chanel Soli taire". De hoofdrol wordt gespeeld door Marie-France Pisier. In de verdere rollen zijn Rutger Hauer, Timothy Dalton en Brigitte Fossey te zien met daarnaast nog gastrollen van Jeanne Moreau en Brenda Vaccaro. De regie van deze Engels-Franse co-produktie is in handen van George Kaczender, producer is Larry Spangier. Het came rawerk wordt verzorgd door Ricardo Aronovitch, die ook actief was voor de Belgisch-Nederlandse co-produktie "Vrijdag". De film wordt gedraaid op lokaties in Parijs, Deauville, Nice, Compiegne en Moulin.

Film | 1980 | | pagina 9