ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT BESLISSING COMMISSIE NIEUWE ZAKEN UITSCHRIJVING TOELATING LIDMAATSCHAP BEËINDIGING LIDMAATSCHAP INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER IN MEMORIAM E.S. ALTER W.M. KAPOSI Het Hoofdbestuur heeft besloten toe stemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: Astoria Nova Beheer B.V. tot het voortzetten van de exploitatie van Euro Cinema 1, 2 en 3 te Dordrecht, welke bioscopen voorheen werden ge ëxploiteerd door B.V. Grobion Mij. tot Exploitatie van Amusementsbedrijven. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: De Koning van Engeland B.V. tot het gaan exploiteren van een nieuwe per manente bioscoop-A (De Koning van Engeland 4) te Hulst; De heer M. Osinga tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bio scoop-A te Heerenveen. Voorts heeft de Commissie Nieuwe Zaken toestemming geweigerd aan: Growi Film B.V. i.o. tot het gaan ex ploiteren van een nieuwe permantente bioscoop-A te Heerenveen. Het Hoofdbestuur heeft de volgende permanente bioscopen in het Bedrijfs- register uitgeschreven: Astoria Theater te Brunsum; Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten: Schouwburg Junushoff B.V., exploi- tante van Filmtheater Junushoff en De Kijkdoos te Wageningen. Wegens verlies der vereisten is, op grond van artikel 7b der Statuten, het lidmaatschap van Firma Gebr. Thissen te Brunssum geëindigd per 1 december 1980. Naam houders exploitatie rechten: Columbia Concorde Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Garantie tot de hoek (Used cars) Dodenrit (A great ride) De maniak met de schaar (Schizoid) De ontbrekende schakel (The missing link) Assepoester en andere tekenfilms (Diverse tekenfilms) Hel achter tralies (Penitentiary) Onder piratenvlag (Pirates of XXth century) Tekenfilm-toverdoos (Samengesteld uit diverse tekenfilms) De zeven moordspecialisten (Seven) Taxi girls (Taxi girls) Supersmeris (Supersnooper) Melic Pearl Films Warner Op 5 december jl. is op de hoge leef tijd van 86 jaar overleden de heer E.S. Alter, laatstelijk van 1954 tot 1972 di recteur van filmverhuurkantoor N.V. Spiendal Film. Hij exploiteerde dit kantoor onder de naam Splendid Film in de na-oorlogse jaren tot 1954. De heer Alter is gedurende een 60-tal jaren actief bij de gang van zaken in het film- en bioscoopbedrijf betrokken geweest. Hij is begonnen in de bio scoopsector als directeur van City The aters te 's-Gravenhage, en later ook van Flora en Odeon Theater aldaar. Voorts was hij voor de oorlog mede-directeur van City Film en Europa Film. Met onderbrekingen is hij van 1926 tot 1940 secretaris van de afdeling 's-Gra venhage van de Bioscoopbond geweest. In 1926 fungeerde hij gedurende een jaar als lid-filmverhuurder in het Hoofdbestuur, evenals in 1933. Hij was voorts van 1939 tot 1940 lid van de toenmalige Prijzencommissie als mede Voorzitter van de Televisiecom missie. Na de oorlog fungeerde hij als lid van de Ledenraad en wel van 1947 tot 1955 en van 1961 tot 1968. Hij was voorts van 1949 tot 1951 maakte hij wederom deel uit van de (nieuwe) Televisiecommissie. Hij was plaatsvervangend lid van het College van Appèl van 1963 tot 1972. Tevens was hij tot de instelling van^de Bondsraad lid van de zgn. Commissie van Rapporteurs, die aan de naoorlog se ledenvergaderingen vanaf omstreeks 1950 tot en met 1968 rapport uit bracht van hun bevindingen ter zake van de rekening en verantwoording en de balans. De heer Alter was een bekende en ge ziene figuur in het film- en bioscoop bedrijf. Vele bedrijfsgenoten zullen de beste herinneringen bewaren aan zijn sympathieke persoonlijkheid. De crematie heeft op 10 december jl. plaatsgevonden in crematorium "Ockenburgh" te Loosduinen. Op 5 december jl. is in Utrecht over leden de heer W.M. Kaposi. De heer Kaposi was voor de oorlog mede-eige naar van de voormalige Vreeburg Bio scoop te Utrecht. Van 1939 tot 1964 fungeerde hij als algemeen leider van het bioscoopcon cern A.F. Wolff. Van 1964 tot 1968 was de heer Kaposi leider/procuratiehouder van Bioscoop onderneming A.F. Wolff N.V. Hij stond bekend als een geziene figuur in het bioscoopbedrijf en werd gewaar deerd om zijn persoonlijke en zake lijke kwaliteiten. De crematie heeft op 9 december jl. plaatsgevonden te Utrecht (Overvecht).

Film | 1980 | | pagina 11