NIEUWS VAN POLYGOON Op 14 oktober a.s. zal de pre mière plaatsvinden van de eer ste speelfilm van Jonne Seve- rijn getiteld 'Come Back' De film vertelt het verhaal van de jazzsaxofonist Ab Goeree, die door een auto-ongeluk in valide raakt. Tijdens zijn gene- zings- en revalidatie-proces, raakt hij, mede door zijn recal citrante houding, steeds verder geïsoleerd van zijn omgeving, ook van zijn vrouw en zijn vriendin. Hij blijft zich echter, ondanks zijn afhankelijkheid, verzetten tegen de autoriteit van het systeem waarin hij is terechtgekomen. De energie voor dat gevecht met zichzelf en zijn omgeving put hij uit zijn overtuiging, dat hij eens als jazz-musicus zijn rentree zal maken. Door zijn muziek, als ook door een relatie die hij met een verpleegster aangaat, weet hij uiteindelijk zijn isole ment te doorbreken. De belangrijkste rollen in deze film worden vertolkt door Theu Boermans, Sylvia Mille- cam en Annelies Knoop. Beide laatsten maken hiermee hun speelfilmdebuut. De muziek is van Herman de Wit. De distributie wordt verzorgd door Tuschinski Film Distribu- tion B. V. SPEELFILM ROND ANDRE VAN DUIN Onder de voorlopige werktitel 'Lach om je leven' zijn de opnamen begonnen voor de tweede film met André van Duin in de hoofdrol. Voor de opnamen vond een ongedwongen kennis makingsbijeenkomst plaats met alle medewerken den. Op de foto v.r.n.l. regisseur Guus Verstraete Jr., André van Duin, uitvoerend producent Gijsbert Versluys, Corrie van Gorp, Frans van Dusschoten, producent Joop van denEnde en Marlous Fluitsma. Het camerawerk wordt verzorgd door Mat van Hensbergen, geluid: Tom Tholen, muziek: Ruud Bos. De film zal op 17 december a.s. door Tuschinski Film Distribution in een groot aantal bioscopen worden uitgebracht. In het Polygoon journaal van deze week een reportage over Pieter Wiers- ma, de man die op het Zandvoortse strand zandkastelen maakt. Voor het bouwen van een zandkasteel maakt hij een berg zand die hij laag voor laag op hoogt en steeds flink met water be sprenkelt. Daarna snijdt hij van boven naar beneden het gebouw met een mes uit. Wiersma werkt bijna nooit naar be staande voorbeelden, zijn kastelen zijn gebouwen die volledig uit zijn fantasie ontstaan. Sinds 1973, toen hij met deze unieke hobby begon, heeft Pieter Wiersma ruim 100 zandkastelen ge maakt die door hem zelf fotografisch werden vastgelegd. Uit het buitenland beelden van een hovercraft-race in het Westduitse Bei eren. Coureurs uit West-Duitsland en België namen aan deze race deel. Een grote show van oude landbouw machines en oude tractoren werd on langs in Noord-Brabant gehouden. Tij dens ditgebeuren verrichtte men ver schillende agrarische werkzaamheden zoals eggen en dorsen. Tenslotte in kleuren opnamen gemaakt tijdens het CHIO springpaardencon cours in het Rotterdamse Kralingse Bos. Een groot aantal topruiters uit vele landen nam deel aan dit concours en streed om de grote prijs van de stad Rotterdam.

Film | 1981 | | pagina 4