In m lEirs Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 18 11 september 1981 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Een zwoele zomeravond pagina 1 Nederlandse filmdagen pagina 2 Produktie pagina 3 Nieuwe bioscopen pagina 4 Nieuwe films pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Op 31 augustus zijn in Haarlem de opnamen gestart voor de vierde film van Het Werkteater onder de titel 'Een zwoele zomeravond'. Het scenario is geschreven door Marja Kok en gebaseerd op de gelijk namige voorstelling die gedurende de zomers van '78 en '79 door Het Werkteater gespeeld werd. De film handelt over het artiestenduo de Nelliko's die weten hoe ze inhoud moeten geven aan hun leven, de huwelijkstrouw en het echte lijk geluk. Ze treden overal op met hun show vol moppen, liedjes en conférences. Ter gelegenheid van de slotmanifestatie van het 500-jarig bestaan van zijn stad, heeft gemeenteraadslid Leo Wiegman hen gecontracteerd om met hun orkest 'De Roomsoezen', een avond in de grote tent te gaan verzorgen. Er kan niets mis gaan, want de show en het huwelijk van het duo staan als een huis. Vlak voor deze voorstelling bekent de man zijn vrouw dat hij is 'vreemd gegaan', dan raakt de zaak uit zijn evenwicht en het zal hen nog lang heugen, deze zwoele zomeravond. Leo Wiegman ook. Frans Weisz en Shireen Strooker verzorgen de regie. Het camera werk is van Robbie Muller. De hoofdrollen worden gespeeld door Marja Kok, Helmert Wouden berg en Hans Man in 't Veld. De film is een co-produktie met de VARA-televisie en zal worden uit gebracht door Tuschinski Film Distribution. FILM ISSN 0166-1477 NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND Bij de voorplaat: Het nieuwe Euro Cinemacomplex in Spijkenisse Shireen Strooker en Frans Weisz

Film | 1981 | | pagina 3