Spijkenisse maakt een sprong EURO CINEMA GOEDE ERVARING RUIME OPZET Medio 1978 deed Jogchem's Theaters een aanvrage voor de vestiging van vier nieuwe bioscopen Spijkenisse. Een groot project voor een betrekkelijk kleine gemeente. Nog geen 18 maanden later worden de eerste bezoekers ontvangen in het gloednieuwe complex in het nieu we centrum van Spijkenisse, waar de bioscopen slechts een onderdeel uitmaken van een groot aantal gemeenschapsvoorzieningen. De bovenfoyer met de entrees van de vier zalen Bij Jogchem's wist men waar men aan begon. De bijzonder gunstige ervarin gen opgedaan bij een identiek project in Alphen aan de Rijn deed besluiten tot het entameren van deze uitbrei ding. Het gebouw waarin de bioscopen wer den gevestigd is eigendom van een pro jectontwikkelaar en maakt een deel uit van een groot winkel- en kantorencom plex. In de directe omgeving werd ge bouwd aan een nieuwe openbare bi bliotheek en een nieuw stadhuis. Spijkenisse is een snel groeiende ge meente onder de rook van Rotterdam, waar zich steeds meer forensen vesti gen. Ook de gemiddelde leeftijd van de inwoners gaat daardoor omlaag, waar mee de behoefte aan goede openbare voorzieningen toeneemt. De omstandigheden voor het realiseren van een aantal bioscopen waren ideaal. Het gebouw is zeer ruim van opzet. De vier theaters bevinden zich op de eer ste verdieping en liggen allemaal naast elkaar. Op de begane grond bevindt zich de kassa en het kantoor van de be drijfsleiding. Een lift naar alle niveaus zorgt er voor dat ook gehandicapten en anderen voor wie het traplopen be zwaarlijk is zonder problemen de zalen kunnen bereiken. De eerste etage biedt De benedenhal met de kassa Rechterpagina: de interlock in werking, daarnaast de 'cabinezaal'

Film | 1981 | | pagina 6