2 VORSTINNEN EN. EEN VORST Op 30 september a.s. zal de première plaatsvinden van de nieuwe Nederlandse speelfilm '2 Vorstinnen en een vorst'gebaseerd op de boeken 'Twee vorstin nen en een vorst' en 'Mijn tante Coleta' van R.J. Peskens (het schrijverspseudoniem van de uitgever G.A. van Oorschot). De film werd op lokatie opgenomen in Vlissingen en Middelburg. Een bijzonderheid is de muziek bij de film die werd gecomponeerd door hoek Dikker en uitgevoerd door een voltallig symfonie-orkest no. het Resi dentie Orkest onder leiding van Hans Vonk. NIEUWS VAN POLYGOON JURY NEDERLANDSE FILMDAGEN Een unieke gebeurtenis bij Nederlandse film, waar hoofdzakelijk gewerkt wordt met kleine bezettin gen. De hoofdrollen worden gespeeld door Kitty Cour- bois, Linda van Dyck, Eric Clerckx, Jan Decleir, Max Croiset en Rijk de Gooyer en als verteller Geert van Oorschot. De regie was in handen van Otto Jongerius, came ra: Frans Bromet, geluid: René van den Berg, pro ducent: Roy Logger voor Hollandia Filmproduk- ties b.v. De film zal door Concorde Film in roulatie worden gebracht. kan deze bedrijfstak bij alle moeilijkheden er niet bij hebben. Ook de werk gelegenheid is hier in het geding. Wij hebben deze aspecten nog eens belicht, omdat zij bij zeer vele beschouwin gen de laatste tijd over kabeltelevisie en illegale televisiezenders nauwelijks een rol hebben gespeeld. De kabeltelevisie gaat steeds meer de positie van een heilige koe innemen, waarvoor alles moet wijken. Het film- en bioscoopwezen is niet uit op aantasting van de positie van de "kabel", het wil slechts voor zijn belangen opkomen en de rechten beschermen die het onder meer aan de Auteurswet meent te kunnen ontlenen. Dat kan consequenties hebben bij de kabelexploi tatie, ook in financieel opzicht, doch het zijn wel consequenties die er van meet af aan in zaten. v.T. In het Polygoonjournaal van deze week een kleurenreportage over de golfkarton industrie in Eerbeek, waar men onlangs, ondanks de economi sche teruggang in ons land, een nieuwe produktiehal in gebruik nam. Naar aanleiding van de blokkades in Dodewaard wordt er een korte terug blik gegeven op het vreedzaam gebruik van kernenergie en de steeds groeiende stroom van protesten daartegen onder het motto 'Vijfentwintig jaar commer cieel gebruik van kernenergie'. Het Bestuur van de Stichting Neder landse Filmdagen in Utrecht heeft de namen bekendgemaakt van de juryle den van de Grote prijs van de Neder landse Film die tijdens de slotmani festatie op 30 september a.s. zal wor den bekendgemaakt. De jury zal staan onder voorzitter schap van de heer J.H. Knopper, hoofd Directie Kunsten van het Ministerie van CRM en verder Ine Schenkkan en Harry Kümel (leden van het Genoot schap van Nederlandse Speelfilmma kers), Jan Vrijman en Frank Zichum (voorgedragen door de Audiovisuele Beroepsvereniging NBF) en tenslotte Remco Campert, Mischa de Vreede en Jeroen Henneman als vertegenwoor digers van de 'andere kunsten'. Alle jury-leden nemen zitting a titre personnel.

Film | 1981 | | pagina 4