ONDERSCHEIDINGEN NIEUWE DIRECTEUR POLYSCOPE Drie Nederlandse films zijn bekroond op het 22e Internationale Industriële Filmfestival, dat afgelopen week in de Italiaanse stad Turijn is gehouden. Er werden zo'n 150 bedrijfs- en voor lichtingsfilms vertoond uit 15 verschil lende landen. Hieronder waren 14 pro- dukties uit Nederland. Drie Neder landse films ontvingen een derde prijs. 'De keerzijde van de kraan', een film over verstandig gebruik van drinkwater, geproduceerd en geregisseerd door Rob Greiner. 'Three in one', een film over de berging van de voor de Ierse kust gezonken Franse tanker Betel- geuse, geproduceerd en geregisseerd door Pim Korver. 'At your service', een film over scheepsonderhoud en -re paratie bij Verolme Botlek, vervaar digd door Multifilm, regie Gerard van Zalingen. Het 23e Internationale Industriële Filmfestival zal worden gehouden in Amsterdam van 20 - 24 september 1982. Per 1 oktober 1981 volgt Drs. Robert Khouw Zegwaart, Joop H. Visch op als directeur van Polyscope in Hilversum. Robert Khouw Zegwaart is daarnaast directeur audiovisuele zaken van R.M. Productions in London. Een werkfoto van de opnamen in Nederland die o.a. gemaakt werden in de Com pagniezaal van het Westindisch Huis in Amsterdam. Helen Colijn, de kleindochter van de vermaarde politicus, is een van de figuren die in deze produktie geportretteerd worden. Volgend jaar april is het tweehonderd jaar geleden dat de Verenigde Staten diplomatieke betrekkingen aanknoopten met ons land. In het kader van deze Bicentennial-viering werkt een Neder lands/Amerikaans team aan een film die in beide landen door de televisie zal worden uitgezonden. Het wordt een zg. 'One hour special' onder regie van George Sluizer. Uitgebreide onderhandelingen zijn aan de realisatie van dit grote project voorafgegaan. Uiteindelijk is men er in ge slaagd een co-produktie tot stand te brengen die in de Ver enigde Staten nationwide zal worden uitgezonden onder de «lag van de P.B.S. (Public Broadcasting Service) een samen werkingsverband met op het ogenblik 268 aangesloten televisiestations. Als producer is Nico Crama aangetrokken die uit een groot aantal kandidaten die op een of andere wijze een Neder landse achtergrond hadden een selectie heeft gemaakt van vijf personen die door de cameraploeg bezocht werden voor een gefilmd portret. Sluizer stelt zich voor binnen deze vijf portretten 90 pro cent van zijn verhaal te vertellen door het in beeld brengen van de parallellen en de contrasten binnen hun leven in Amerika. De film zal in de Verenigde Staten worden uitgezonden op 18 april 1982 aan de vooravond van een toespraak die Ko ningin Beatrix in het kader van deze viering de volgende dag in het Amerikaans Congres zal houden. De opnamen op 16 mm-filmmateriaal zijn gereed en vanaf 19 oktober zal in New York aan de montage gewerkt worden. Het script was van de hand van Dave B. Jones, fotografie: Albert van der Wildt, geluid: Piotr van Dijk, montage: Julie Sloane, uitvoerend producent: Carl Tewes. De film met de projecttitel 'Banden Nederland Amerika 200 jaar' is een Cinecentrum produktie.

Film | 1981 | | pagina 5