HARMONIE GESPLITST In Tilburg zijn de vernieuwingen niet van de lucht. Na de opening dit najaar van het Heuvelpoortcomplex vond de verbouwing plaats van het Harmonie Theater tot twee comfortabele bioscopen. Bovendien kreeg het Midi Theater ook nog nieuwe stoelen. ZAALGROOTTE BOUWKUNDIG Er waren in Tilburg te veel grote zalen. Een duideljke verschuiving doet zich de laatste tijd voor ten gunste van mid delgrote en kleinere zalen. Er waren ook te weinig mogelijkheden voor verantwoorde move-overs, zodat in veel gevallen een film te snel uit Til burg verdwenen was. Om in te spelen op deze trend werd besloten het Harmonie Theater te splitsen. De Firma Biemans in Oister- wijk overlegde over deze ingreep met de B.V. Tilburgse Filmonderneming 'Tifio' en een energiek bouwplan kwam op tafel. Tegelijkertijd werden de bioscopen ondergebracht bij 'Tifio' die reeds de beide Camera theaters exploiteert. Ook het bekende Midi Theater werd in deze joint-venture op genomen om daarmee te kunnen ko men tot een gestroomlijnder en slag vaardig beleid. De technische uitvoering van deze splitsing was niet erg gecompliceerd. Doordat de bioscoop als amfitheater was gebouwd, met de entree in het midden kon vrij eenvoudig het oplo pende deel worden afgesplitst. In bio scopen waar het balkon wordt omge bouwd tot tweede zaal blijft dit meestal duidelijk waarneembaar en dat is hier bepaald niet het geval. Alleen voor de bouw van de cabine van zaal 1 waseen grote stalen constructie noodzakelijk. Bouwtechnisch diende echter zeer veel aan het theater te gebeuren. Het dak diende hoognodig vernieuwd te worden en de totale isolatie van het gebouw was bijzonder slecht. Een groot aantal energiebesparende maat regelen zijn tijdens de vier maanden durende verbouwing getroffen. Ook de luchtbehandeling maakt hier deel van uit. De ingangspartij werd ook volledig ver nieuwd en in de cabine kwam nieuwe Philips-apparatuur. Onder supervisie van de heer Frans Biemans werd de bouw in goed over leg tussen beide partners uitgevoerd en is de bioscoopsituatie in Tilburg in zeer korte tijd aanzienlijk verbeterd.

Film | 1981 | | pagina 7